Koleżanka wpadła do mnie na herbatę. Nie mogła ukryć oburzenia, bo w sklepie natknęła się na moją byłą teściową. Ponoć matka mojego byłego miała kosz wypełniony przysmakami, na które nie stać ani mnie, ani mojego dziecka.

"Nie wiem, jak tak można żyć wiedząc, że jej własny wnuk przymiera głodem, a syn nie płaci alimentów?!" - oburzała się koleżanka.

Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki

Słuchałam tego w milczeniu. Co mogłam powiedzieć? Matka mojego byłego nie była prawdziwą babcią. Nazywając ją tak, obraziłabym moją mamę, które dba o swojego wnuka jak nikt inny. Ona jest prawdziwą babcią, która jest w stanie odmówić sobie wszystkiego, żeby tylko jej wnuk miał co jeść i co na siebie włożyć.

Miałam za złe teściowej, że wychowała syna na nieodpowiedzialnego mężczyznę. Jakby tego było mało, kiedy zawalił, wzięła go pod swoje skrzydła i karmi go rarytasami. Minęły dwa lata od czasu, kiedy wystąpiła do sądu po alimenty. Jej mąż nie pracuje i nie ma jej z czego płacić.

Nie mogłam znieść, że jego syn nie ma butów na zimę, a on w grudniu je truskawki! Jaki ojciec tak robi?! I jaka matka pozwala synowi na takie zachowanie wobec wnuka?!

Teściowa od początku mnie nie lubiła. Kiedy powiedzieliśmy jej o naszych planach, od razu powiedziała, że jest przeciwna naszemu małżeństwu. Po naszym rozwodzie nie kryła radości i otwarcie wyrażała radość, że sprawy przybrały właśnie taki obrót. Nigdy nie odwiedziła swojego wnuka. Nie przysyłała mu nawet najdrobniejszego prezentu na urodziny.

Po rozwodzie ja wróciłam do swojej mamy, on do swojej. Mój były o nic nie musi się martwić. Mama dba o to, żeby niczego mu nie brakowało i spełnia każdą jego zachciankę. Jeżdżą razem na wakacje do zagranicznych kurortów. Ja i moja mama musimy ciężko pracować, żeby zarobić na najpotrzebniejsze rzeczy.

Moja koleżanka stwierdziła, że powinnam pozwać moją byłą teściową, żeby płaciła alimenty na wnuka. Stwierdziła, że skoro jej syn nie poczuwa się do obowiązku, to trzeba zawalczyć inaczej.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Nawet nie wiem, czy to jest możliwe? Powinnam pozywać byłą teściową o alimenty?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Opiekowała się swoją ciotką do samego końca" : W zamian dostała cały majątek krewnej. Jej dzieci nie zamierzały odpuścić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Julia Wieniawa o związku z Antonim Królikowskim. Gwiazda nie gryzie się w język na temat byłego partnera. Przyznaje, że jest jej przykro. O co chodzi

O tym się mówi: Justyna Żyła drastycznie odmieniła swoje życie. Czym obecnie zajmuje się gwiazda