Synowa zamknęła się w sypialni i płakała, a syn wyszedł na balkon zapalić papierosa. Katarzyna siedziała na kanapie skonsternowana. Scena, która właśnie rozegrała się przed jej oczami, przypominała jej wydarzenia sprzed dwudziestu lat. Jej mąż uchodził kiedyś za człowieka nieskazitelnego i idealnego.

Nie palił, nie pił, był człowiekiem rodzinnym i brał aktywny udział w wychowaniu dziecka. Lubił wychowywać nie tylko dzieci, ale także żonę i głupich sąsiadów. Przed jej oczami pojawił się niechciany obraz. Widziała swojego męża, który beształ ich syna za czwórkę z matematyki. To nie była ocena, która go zadowala. Wina za wszystko spadło na nią, wyrodną matkę, która nie dopilnowała, żeby dziecko się porządnie nauczyło.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Jednak to nie przeszłość niepokoiła ją najbardziej. Teraz jej uwagę zaprzątało zachowanie jej syna. Zdała sobie sprawę, że jej syn całkiem wdał się w ojca. Nie potrafił okazywać miłości. Katarzyna zostawiła swojego męża i znalazła nową miłość. Jej syn złapał dobry kontakt z ojczymem i miała nadzieję, że ten kochający człowiek pokaże jej synowi, że można żyć inaczej.

Niestety dziś, patrząc na syna, zdała sobie sprawę, że przeszłość wróciła. Patrzyła na swojego syna i widziała w nim wierną kopię swojego męża. To on wszczął kłótnię i to bez powodu. Katarzyna postanowiła wszystko nagrać na swoim telefonie. Potem pokazała swojemu synowi nagranie. Kiedy chłopak spojrzał na swoje zachowanie z boku, zdał sobie sprawę z tego, jak głupie było jego zachowanie.

Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki

Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Kiedy syn rozpoznał w sobie własnego ojca, którego nienawidził, poprawił się. On i jego żona spodziewają się dziecka. Wszystko dobrze się układa, ale na wszelki wypadek Katarzyna nie usunęła nagrania... może kiedyś znów się przyda.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Odebrałam córkę z domu mojej matki. Dziecko było jakieś inne. Zaniemówiłam, gdy dowiedziałam się, co zrobiła babcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żałoba w Kościele katolickim. Ile trwa i jak powinna wyglądać

O tym się mówi: To już oficjalne! Wieści dotyczące Dawida Kubackiego zostały potwierdzone