Nowe kierownictwo Telewizji Polskiej zdecydowanie odcięło się od dotychczasowego wizerunku stacji, co obejmuje także programy rozrywkowe Dwójki. Zenek Martyniuk i Marcin Miller nie są zaskoczeni, ale jednocześnie wyrażają niezadowolenie z prób utożsamiania ich z polityką. Wieloletni lider Boys, Marcin Miller, uważa, że obecnie wszelkie negatywne skojarzenia związane z TVP spadają na Zenka Martyniuka, co uznaje za niesprawiedliwe.

Era prezesury Jacka Kurskiego w TVP zyskała reputację imperium przaśnej rozrywki, często bojkotowanej przez artystów z powodów politycznych. Teraz nowa władza stacji zapowiada odmienne podejście, zwracając się ku artystom o różnych preferencjach muzycznych, informuje Wirtualna Polska.

Prezes TVP, Tomasz Sygut, stwierdził, że sylwestry z tymi samymi artystami wykonującymi te same piosenki z playbacku należą już do przeszłości. Odnosząc się do tej wypowiedzi, Marcin Miller zwrócił uwagę na wybiórcze wymienianie artystów, sugerując, że prezes wymienił jedynie Zenka Martyniuka. Sam Zenek Martyniuk również nie ukrywa swojego zdziwienia, pytając, dlaczego akurat on został wymieniony.

Lider Boys, Marcin Miller, zdecydowanie krytykuje próby powiązania artystów disco polo z polityką poprzedniej administracji. Uważa to za próbę przypisywania winy i negatywnych skojarzeń związanym z TVP artystom tego gatunku. Miller twierdzi, że robienie z muzyki disco polo symbolu minionej epoki jest sztuczne i niesprawiedliwe.

W odniesieniu do decyzji TVP o zorganizowaniu imprezy sylwestrowej bez udziału muzyki tanecznej, Marcin Miller wyraził swoje zdanie, uznając to za posunięcie pozostawiające wiele do życzenia. Jednocześnie podkreślił, że jest gotów szanować różnorodność gustów muzycznych.

Obaj artyści nie kryją jednak pewnego niezadowolenia związane z próbą narzucania im politycznych skojarzeń i negatywnych konotacji związanych z poprzednimi latami w TVP. Zenek Martyniuk i Marcin Miller podkreślają, że ich współpraca z TVP była tylko niewielkim fragmentem ich kariery, a obecnie są obecni także na innych antenach telewizyjnych.

W kontekście zmian w TVP i ich wpływu na artystów disco polo, przyszłość współpracy z nowym kierownictwem stacji budzi pewne pytania. Jednak obaj artyści podkreślają swoją długą obecność na rynku muzycznym i szeroką działalność, co pozwala im na elastyczne dostosowywanie się do różnych sytuacji.

To też może cię zainteresować: Wojsko pilnie apeluje do wszystkich Polaków o zachowanie wyjątkowej ostrzeżności. Kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa kraju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry doświadczył kolejnego ciosu ze strony brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Ta decyzja rzuca cień na przyszłość księcia