W piątkowy wieczór dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci utalentowanego filmowca, Pawła Żabickiego, który zmarł w wieku 45 lat. Był znany ze swojej pracy jako kierownik planu przy wielu znaczących polskich produkcjach filmowych, w tym takich jak "Sami swoi. Początek" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Oprócz roli kierownika planu, miał również okazję zagrać w kilku filmach.

Paweł Żabicki, urodzony 31 maja 1979 roku, wnosił ogromny wkład w polską kinematografię. Jego praca obejmowała takie filmy jak "Skazana", "Czarna owca", "Prawo Agaty", "Wołyń", czy też ostatnio premierowy "Sami swoi. Początek". Jego kariera nie ograniczała się jedynie do kierowania planem, ponieważ był także asystentem reżysera serialu "Na Wspólnej".

Nie tylko za kamerą, lecz także przed nią, Paweł Żabicki pozostawił swoje ślady. W kilku produkcjach, takich jak "Buntowniczka nie z wyboru", "Konspirator", "Moja solidarność" czy "Kler", zagrał role aktorskie, udowadniając swoje wszechstronne talenty.

Informacje o śmierci filmowca pojawiły się na portalu filmpolski.pl, a także w nekrologu opublikowanym przez Pawła Adamczaka, kolegę z branży. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 29 lutego 2024 roku o godzinie 11 w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie, a następnie filmowca odprowadzą na miejscowy cmentarz.

Paweł Żabicki odegrał ważną rolę w polskim świecie filmowym, pozostawiając po sobie nie tylko liczne dzieła, ale także wspomnienia bliskich oraz kolegów z branży. Przyczyna jego nagłego odejścia nie została publicznie ujawniona, co budzi dodatkową tajemnicę wokół tej bolesnej straty dla rodziny, przyjaciół i całej branży filmowej.

To też może cię zainteresować: Nie żyje aktor znany z kultowego serialu. Dwa dni wcześniej odeszła jego koleżanka z planu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ekspertka od makijażu nie widziała się z babcią 17 lat. Po latach wykonała babci spektakularną metamorfozę