TV Republika nie kryje swojego zamiaru uderzenia w rząd Donalda Tuska, co zostało wyraźnie zaprezentowane w czwartkowym wydaniu programu "Dzisiaj". Danuta Holecka, prowadząca, przygotowała specjalny materiał, który miał postawić nowego premiera w niezręcznej sytuacji, wracając do jego obietnicy z czasów kampanii wyborczej.

Na końcu programu, z uśmiechem na twarzy, Holecka zapowiedziała materiał, który miał dotyczyć obietnicy Tuska związanej z cenami benzyny. W kampanii wyborczej obecny premier deklarował, że jest w stanie obniżyć cenę benzyny do 5,19 groszy za litr, ale teraz, po wyborach, te obietnice nie zostały spełnione, informuje Goniec.

"Donald Tusk, który gwarantował, że zna się na tych mechanizmach i że wystarczy jedna prosta decyzja. Teraz Tusk premierem jest, a prostej decyzji nie ma, a ceny na stacjach zbliżają się do 7 zł. W końcu już po wyborach" - powiedziała Holecka wprost do kamery.

Dziennikarze TV Republika ruszyli na stacje paliw, przepytywając Polaków, czy wierzą w obietnice Tuska. Odpowiedzi były jednoznaczne - większość uznała, że to była jedynie "ściema".

Atak na wiarę publiczną w obietnice Tuska nie zakończył się na tym. Dziennikarze TV Republika zacytowali samego premiera, który stanowczo utrzymuje, że gdyby był nadal premierem, benzyna kosztowałaby 5,19 zł za litr. To zestawienie słów Tuska z rzeczywistością, gdzie ceny paliw idą w górę, miało na celu dalsze podważenie wiarygodności polityka.

"Czy gdyby pan był premierem, to benzyna kosztowałaby 5,19 zł za litr?" - zapytała dziennikarka Tuska. "Mogę to dzisiaj powtórzyć. Tak, dzisiaj benzyna byłaby po 5,19. I to mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością" - usłyszeli widzowie w kontraście do obecnej sytuacji na stacjach benzynowych.

Atak TV Republika na rząd Tuska jawi się jako nie tylko polityczne spięcie, ale również jako próba wywołania dyskusji na temat spełniania obietnic przez polityków. Obejrzenie programu stało się jednocześnie momentem refleksji nad wiarygodnością obecnych decydentów w oczach społeczeństwa.

To też może cię zainteresować: Regina Rosłaniec triumfowała w "The Voice Senior" . W przeszłości przeżywała trudne chwile

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka zaginionej 3-letniej Hani publikuje poruszający apel. "On stanowi zagrożenie. Zrobi jej krzywdę"