Mój tata zmarł bardzo wcześnie. On, mama i ja mieszkaliśmy razem w mieszkaniu, które tatowi podarowali dziadkowie. Po jego śmierci babcia i dziadek zostawili to mieszkanie mnie. Miałam 12 lat, kiedy do naszego domu wprowadził się nowy partner mamy. Od początku nie przypadł mi do gustu. Nie lubiłam go i nie miałam o nim najlepszego zdania.

Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła. Kiedy tylko dowiedział się, że moja mama jest w ciąży, uciekł, gdzie pieprz rośnie. Urodziła się moja młodsza siostra, Magda. Niestety mocno straciłam na narodzinach siostry. Mama nie była już w stanie płacić za moje lekcje rysunku i drogie przybory malarskie.

Kobieta/YouTube @Historie Życia
Kobieta/YouTube @Historie Życia
Kobieta/YouTube @Historie Życia

Do tego to ja musiałam zajmować się Magdą, kiedy mama była w pracy. Nie ukrywam, że moje nastoletnie życie zostało zrujnowane przez nią, co mocno wpłynęło na nasze relacje. Skończyłam studia i gdy tylko wyszłam za mąż, wyprowadziłam się z rodzinnego domu.

Po pewnym czasie moja mama wyszła za mąż za bardzo dobrego człowieka, był profesorem na uniwersytecie. Każdy miał dobre życie. Któregoś dnia zdecydowałem się wrócić do domu, musiałem pozbierać stare książki. Drzwi otworzył mi mężczyzna w samej bieliźnie.

„Ty pewnie jesteś siostrą Magdy” – powiedział półnagi mężczyzna w ogóle nieskrępowany sytuacją.

„Kim jesteś? Zaraz zadzwonię na policję!” – krzyknęłam.

Wtedy z jednego z pokoi wybiegła Magda i zaczęła mnie uspokajać. Wyjaśniła, że facet w samych bokserkach, to jej nowy chłopak. Nawet nie wiecie, jaka byłam wściekła. Wkurzało mnie to, że moja 22-letnia siostra mieszka w należącym do mnie mieszkaniu i sprowadza do niego swoich kochanków.

Od razu zadzwoniłam do domu. Okazało się, że mama o wszystkim wiedziała. Powiedziała mi, że powinnam dać siostrze układać swoje życie. Przypomniałam jej, że nie mam nic przeciwko temu, co robi moja siostra. Problemem jest, że robi to w moim mieszkaniu!

Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe

Co zrobilibyście na moim miejscu?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Tego dnia moja synowa krzyczała na mnie tak głośno, że aż drżały mi ręce. Wnuki się bały

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Modlitwa, która czyni cuda w kłopotach finansowych. Odmów jej kilkukrotnie, a pomoże ci wyjść na prostą

O tym się mówi: Po tych słowach łzy same cisną się do oczu. Poruszające pożegnanie Tomasza Komendy