Wiktor coraz częściej skłaniał się ku propozycji żony. Miała rację, jego ojciec powinien trafić do domu starców, gdzie będzie mógł liczyć na specjalistyczną opiekę. Zdecydował się na to, choć jego ojciec sprzedał własny dom, żeby pomóc jedynemu synowi.

„Sprzedaj dom, a ja zabiorę cię do mieszkania, które kupimy za pieniądze ze sprzedaży” – powiedział ojcu. Ten na początku nie chciał się na to zgodzić. Nie chciał rozstawać się ze swoim domem, z którym wiązało się tak wiele wspomnień. Jednak po namyśle postanowił zgodzić się na prośbę ukochanego syna. W końcu zawsze chciał dla niego jak najlepiej.

Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię

Po przeprowadzce do syna, wszystko układało się dobrze, przynajmniej przez jakiś czas. Niestety z czasem wszystko się zmieniło. Wnuczka nie chciała mieć nic wspólnego z dziadkiem. Synowa przez cały czas złościła się na niego i robiła mu awantury. W końcu mężczyzna przestał wychodzić ze swojego pokoju, nie chcąc nikomu przeszkadzać. Jednak i to było za mało.

Wnuczka dorosła. Kiedy jej rodzice dowiedzieli się, że planuje ślub, zdecydowali się odesłać starego ojca do domu starców.

„Nasza córka wkrótce wychodzi za mąż. I będziesz musiała przenieść się do domu opieki dla osób starszych. Wybraliśmy to, co najlepsze, gdzie będziesz pod dobrą opieką. Twój pokój jest potrzebny młodej rodzinie, będą tu mieszkać przez jakiś czas. Nie wszyscy się tu zmieszczą” – powiedział mu syn.

Ojciec gorzko zapłakał.

„Zawsze wychodziłem naprzeciw Twoim potrzebom. Sprzedałem nawet dom. Bardzo nie chciałam, miałem tyle wspomnień związanych z tym miejscem Chciałem tam umrzeć, ale zrobiłem to dla ciebie. A teraz wysyłasz mnie do domu opieki?” – powiedział drżącym głosem.

„Uspokój się, tato. Musimy już iść. Nie zostaniesz tam całkiem sam. Będziemy cię przecież odwiedzali” – powiedział Wiktor wyraźnie zdenerwowany.

„Jestem bardzo zawiedziony. Nie tak chciałem cię wychowach. Dobrze, że po śmierci, Twoja Matka nie widzi, kim się stałeś!” – szepnął staruszek, zabrał swoje rzeczy i wsiadł do samochodu.

Zawieźli go do placówki i zostawili. Nie zostali nawet na 5 minut. Przez jakiś czas bardzo się martwił i nawet odmawiał jedzenia. W końcu jednak pogodził się ze swoją sytuacją, a nawet przyzwyczaił się do nowego domu.

Po sześciu miesiącach mężczyzna zmarł. Syn, pomimo obietnic, nigdy go nie odwiedził. Starzec pozostawił po sobie przyzwoitą sumę pieniędzy, którą zbierał przez całe życie. Pieniądze te zapisał dziewczynie, która opiekowała się nim w domu starców.

Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię

Wiktor był zdziwiony, że nie znalazł swojego imienia i nazwiska w testamencie.

Prawnik wręczył mu krótki list od ojca.

„Chciałem po prostu spokojnie przeżyć wyznaczone mi lata.

A ty potraktowałeś mnie bardzo okrutnie. Dlatego wszystkie pieniądze oddałam tej, która dzieliła ze mną moje cierpienie. Ta dziewczyna jest bardzo dobrą osobą, nie tak jak ty! Przepraszam”.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Teściowa była przekonana, że jest najważniejszą osobą w naszym domu. Przypomniałem jej, gdzie jest jej miejsce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Do Telewizji Polskiej wraca kultowy program oglądany przez miliony. Nie było go na antenie przez 6 lat. Marek Czyż czekał na to od powrotu do TVP

O tym się mówi: Smutne wieści napłynęły do mediów. Nie ma już wśród nas niezapomnianego polskiego żeglarza. Odszedł podczas rejsu na Martynice. Miał tylko 66 lat