Zawsze gotowała na kilka dni, ale za każdym razem, gdy wracała z pracy, zastawała puste garnki i patelnie. Nikt ich nawet nie umył, w umywalce leżała góra naczyń.

Dziś sytuacja wyglądała tak samo. Anna przyszła spóźniona z pracy, miała raport kwartalny. Nie spieszyła się, bo wiedziała, że w domu jest obiad, nie musi nic gotować, może zostać do późna. Jednak w domu przeżyła rozczarowanie, gdy tylko otworzyła lodówkę. Dziewczyna zmęczona poszła do pokoju, gdzie jej mąż oglądał telewizję.

- Gdzie jest jedzenie? Ugotowałam wielki gar barszczu, były kotlety i makaron. Gdzie to wszystko jest?

- Byłem głodny.

Ania poszła do kuchni i miała do niego pretensje. Nie, nie było jej żal jedzenia, ale jak można jeść takie porcje? Jedna osoba nie jest w stanie zjeść wszystkiego w jeden dzień. To było bardzo dużo jedzenia. Z mężem nie było sensu o tym rozmawiać, udał obrażonego i wyzywająco odwrócił wzrok. Anna zrobiła sobie kanapkę, wypiła herbatę, wzięła prysznic i poszła spać. Była obrażona.

Następnego ranka dziewczyna czuła się źle. Igor pojechał do brata, musiał mu pomóc w przenoszeniu mebli. Anna zadzwoniła do pracy i wymówiła się pracą zdalną. Potem poszła do kuchni, ugotowała zupę, znów zrobiła kotlety i upiekła ciasto. W porze obiadowej rozbolała ją głowa, wzięła tabletkę i postanowiła się zdrzemnąć.

Annę obudziło stukanie naczyń w kuchni. W pierwszej chwili pomyślała, że spała tak długo, że jej mąż zdążył wrócić. Ale usłyszała kobiecy głos śpiewający wesołą piosenkę. Sen ustąpił, a w głosie Anna rozpoznała siostrę męża. Co ona tu robi? Oczywiście nikt jej nie zapraszał i nie spodziewała się jej. Anna podeszła do drzwi kuchni i zobaczyła, że Lena spokojnie nalewa zupę do słoików, a kotlety są już wszystkie w jej naczyniach.

- Bardzo ciekawe!!! Pierwsze pytanie, jak dostałaś się do mojego mieszkania? Drugie, co ty tu robisz?

Lena aż podskoczyła z zaskoczenia. Z pewnością nie spodziewała się zobaczyć w domu żony swojego brata. Powiedziała, że Igor dał jej klucze. Teraz to wszystko miało sens. A więc to tam zniknęło całe jedzenie z lodówki! A więc rodzina jej męża postanowiła najeść się na koszt Ani! Nie dość, że Igor od dawna nie pracował, to jeszcze jego siostra i jej dzieci żyły na jej koszt. Jak dobrze się urządzili.

- Połóż klucze na stole i wyjdź!

- Akurat!!! Mój brat dał mi ten klucz, więc oddam go tylko jemu.

- Mieszkanie jest moje, zadzwonię na policję i to będzie koniec.

- Chciwa i podła. Powinnam powiedzieć bratu, żeby znalazł sobie inną żonę, nie nadajesz się dla niego.

- Zgadzam się. Niech zacznie szukać.

Gdy tylko drzwi zamknęły się za nieproszonym gościem, z oczu Anny popłynęły łzy. Jak bardzo czuła się zraniona! Starała się dla męża, robiła dla niego wszystko, zarabiała pieniądze, a on zrobił jej coś takiego! Gdy tylko łzy obeschły, dziewczyna poszła spakować rzeczy męża do walizki. Przyszedł do niej z tym i z tym odejdzie.

Nie czekała na powrót męża, wezwała taksówkę i pojechała do jego rodziców. Teściowa od razu zorientowała się, o co chodzi, Anna zawsze miała z nią dobre relacje, ale teść był prawdziwym tyranem.

Wracając do domu, Anna zadzwoniła do Igora i powiedziała mu, żeby nie wracał do domu, bo już tam nie mieszka. Poinformowała go o rozwodzie i rozłączyła się, gdy Igor zaczął krzyczeć, że pożałuje, że mu to zrobiła.

To też może cię zainteresować: Powrót królowej Eurowizji po 30 latach. Czy Edyta Górniak może reprezentować Polskę na tegorocznym konkursie

Zerknij: Rewolucja w "Pytaniu na śniadanie". Czekają nas kolejne zmiany

O tym się mówi: Zaskakujące wieści od rodziny Martyniuków. Danuta Martyniuk podjęła ostateczną decyzję w sprawie synowej