Małżeństwo moich rodziców trwało tylko trzy miesiące. Zaraz po ślubie zaczęli mieszkać z rodzicami ojca. Teściowa była bardzo okropna dla mojej mamy, a ojciec wcale jej nie wspierał, zawsze był po stronie swojej matki. Moja mama nie mogła tego znieść i wróciła do rodziców. Dopiero w domu przekonała się, że było warto. Była wtedy w ciąży ze mną.

Moja mama wychowywała mnie samotnie. Jako dziecko trochę bałam się zapytać o ojca, bo podejrzewałam, że mama będzie zdenerwowana, ale w końcu podjęłam ryzyko. Miałam wtedy siedem lat.

Dziewczynka/YouTube @Czas na historię
Dziewczynka/YouTube @Czas na historię
Dziewczynka/YouTube @Czas na historię

Mama patrzyła na mnie bardzo uważnie przez całą minutę, po czym powiedziała, że ​​pozna mnie z ojcem. Byłam wtedy bardzo szczęśliwa. Całą noc fantazjowałam o tym wspaniałym spotkaniu. Wydawało mi się, że ojciec i dziadkowie od lat na mnie czekają. Jechaliśmy autobusem. Podróż była długa.

Rzeczywistość nie spełniła moich oczekiwań. Babcia od progu zaczęła krzyczeć na mamę. Stwierdziła, że chce wyłudzić pieniądze od ojca. Wyszłyśmy, a mama powiedziała mi, że nie chce już więcej słyszeć ode mnie o ojcu i babci.

Dorosłam, ukończyłam szkołę i znalazłam miłość. Mój mąż pochodził z pełnej i szczęśliwej rodziny i bardzo żałował, że ja tego nie doświadczyłam. Co ciekawe, po latach spotkałam mojego ojca, zupełnym przypadkiem. Okazało się, że miał drugą rodzinę. Zaprosił mnie, żebym ich poznała. Zaprzyjaźniłam się z nimi.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Nie powiedziałam o tym mamie. Była wtedy już chora i bardzo słaba. Dlatego zdecydowałam się to przemilczeć. Kiedy zmarła, moje relacje z ojcem stały się bliższe. Niestety nie mogłam się nim zbyt długo nacieszyć. Zmarł dwa lata po mojej mamie. Ja jednak nadal utrzymuję kontakt z moimi przyrodnimi braćmi i siostrami.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Syn i synowa wyrzucili matkę na mróz. Przed odejściem zrobiła coś, co zapamiętają do końca życia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz zaliczyli kolejną wpadkę w "Pytaniu na Śniadanie". Fragment programu stał się hitem internetu

O tym się mówi: Niezwykle smutne wieści dla wszystkich sympatyków Polskiego Radia. Właśnie odeszła jedna z największych gwiazd rozgłośni radiowej. Miała 93 lata