Od pierwszego spotkania teściowa dała mi jasno do zrozumienia, że ​​mnie nie akceptuje. Potrafiła przy mnie powiedzieć mojemu narzeczonemu, że mógłby znaleźć sobie kogoś lepszego, ładniejszego i bogatszego. Choć nie było łatwo, kocham Waldka i postanowiłam zacisnąć zęby. Pobraliśmy się dwa lata później.

Laura, moja teściowa, do ostatniej chwili próbowała przekonać Waldka, żeby odwołał ślub. Nie zrobił tego. Do dziś nie mogę pojąć, z jakim uporem moja teściowa chciała się mnie pozbyć. Jedyną pociechą było to, że mój teść był wspaniałym człowiekiem, który zawsze dawał mi wsparcie. Przekonywał, żebym się nie przejmowała tym, co mówi i robi jego żona, bo „ona już taka jest”.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Przy takiej teściowej nie było mowy, żebym zgodziła się zamieszkać z nią po ślubie. Dwa miesiące po ślubie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Podzieliliśmy się tą radosną nowiną z teściami. Teść bardzo się ucieszył, ale teściowa tylko jeszcze mocniej się na mnie uwzięła. Ciągle dawała mi do zrozumienia, że wątpi, że to moje dziecko.

Kiedy urodził się Danielek, teściowa co rusz powtarzała, że w ogóle nie przypomina Waldka i z pewnością nie jest jego dzieckiem. Miałam dość słuchania o tym. Stwierdziłam, że zrobię testy DNA, które raz na zawsze położą kres oszczerstwom rzucanym przez Laurę. Mój mąż się zgodził, stwierdził nawet, że dla żartu zrobi testy sobie i swojemu ojcu, bo też nie są podobni.

Na drugi dzień rankiem przyszła do mnie teściowa i zaczęła błagać, żebym nie wysyłała próbek do testów. Chciała mi nawet za to zapłacić. Niestety ja już je wysłałam.

Wyniki były dla mnie sporym zaskoczeniem, bo o ile Danielek był synem mojego męża, to mój mąż i teść nie byli ze sobą spokrewnieni. Już rozumiałam, dlaczego teściowa tak bardzo bała się testów. Kusił mnie, żeby zdradzić sekret Laury, ale wiem, że mogłabym zniszczyć przez to rodzinę.

Kobieta/YouTube @Historie miłosne
Kobieta/YouTube @Historie miłosne
Kobieta/YouTube @Historie miłosne

Co zrobilibyście na moim miejscu?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Syn i synowa wyrzucili matkę na mróz. Przed odejściem zrobiła coś, co zapamiętają do końca życia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz zaliczyli kolejną wpadkę w "Pytaniu na Śniadanie". Fragment programu stał się hitem internetu

O tym się mówi: Niezwykle smutne wieści dla wszystkich sympatyków Polskiego Radia. Właśnie odeszła jedna z największych gwiazd rozgłośni radiowej. Miała 93 lata