Stanąłem przed górą brudnych naczyń, która piętrzyła się w zlewie. Nie było ani jednego czystego talerza, ani jednej czystej filiżanki. Byłem głodny, ale najpierw musiałam umyć naczynia. Jak się z tym uporam, zrobię sobie herbaty i ugotuję parówki. Kiedy zmywałem, zaczęły napływać do mojej głowy nieproszone obrazy. Kiedy byłem z Martą, niczego mi nie brakowało.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Gotowała mi pyszne zupy i piekła wyśmienite ciasta. A jej popisowe żeberka były po prostu nie do pobicia. Pod jej ręką dom zawsze był wzorem czystości i porządku. Wracałem do domu po pracy, który pachniał świeżym ciastem. Do tego w zlewie nigdy nie piętrzyła się sterta brudnych naczyń. Wtedy tego nie doceniałem. Przyjmowałem to wszystko za oczywistość.

Lena zaczęła pracę w mojej firmie i od razu wpadła mi w oko. Wyglądała przepięknie w stylowej spódnicy i szpilkach. Wyglądała na zadbaną. W tamtym momencie wydawało mi się, że bycie z nią byłoby spełnieniem moich marzeń. Wydawała się ideałem.

Marta była piękna i szczupła, ale wolała prosty styl, zawsze nosiła dżinsy i trampki. Nigdy nie chodziła do kosmetyczki, nie farbowała włosów i nie dbała o to, jak wygląda.

Kiedy Lena zaczęła odwzajemniać moje zainteresowanie, byłem w siódmym niebie. Z miejsca podjąłem decyzję o tym, żeby zostawić Martę. „Zakochałem się. Nie chcę cię okłamywać. Znalazłem inną i chcę z nią być”. Płakała. Widziałem, choć odwróciła się, żebym tego nie dostrzegł. W tamtym czasie byłem zmęczony widokiem nie kobiety obok mnie, ale gospodyni domowej.

Mężczyzna/YouTube @Aktualności 360
Mężczyzna/YouTube @Aktualności 360
Mężczyzna/YouTube @Aktualności 360

Dlatego zainteresowałem się Leną. A teraz sama zmywam naczynia i sprzątam. Czasem w nocy śnią mi się placki Marty... Lena nie może myć naczyń, bo nie chce zniszczyć sobie paznokci. Siedzi na sofie, przegląda magazyn i znajduje kolejne ciuchy do kupienia. Domowe obowiązki wcale jej nie interesują.

Tak chciałbym odzyskać moje dawne życie, ale wątpię, że to jeszcze możliwe.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja matka doprowadza mnie do szału. Zawsze dzwoni do mnie i prosi o pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszające wyznanie mamy pięcioraczków z Horyńca. Kobieta znalazła się w niezwykle trudnym położeniu. Internet zalała fala wsparcia. Co się stało

O tym się mówi: Ewa Kasprzyk komentuje zarobki w "Tańcu z Gwiazdami". Przerażające słowa