Jesteśmy za połową stycznia i choć typowo zimowe warunki atmosferyczne nikogo nie dziwią to trzeba przyznać, że sytuacja pogodowa nie jest najlepsza, o czym świadczy wydany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alert. Ostrzeżenie trafiło do milionów Polaków już w piątek 19 stycznia, ale obowiązuje również w sobotę. Sytuacja jest naprawdę poważna, a zdaniem synoptyków IMGW pogoda będzie wyjątkowo niebezpieczna w niektórych regionach Polski.

- Uwaga! Dziś w nocy i jutro (19/20.01) intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Bardzo trudne warunki na drogach. Śledź komunikaty pogodowe – komunikat o takiej treści w formie SMS z alertem RCB trafił do mieszkańców powiatów elbląskiego i braniewskiego oraz miasta Elbląg.

Do milionów Polaków trafiło ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Trzeba wziąć pod uwagę alert RCB. IMGW ostrzega przed złymi warunkami

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy innych rejonów Polski mogą spać spokojnie – niestety według prognoz IMGW podczas weekendu trzeba spodziewać się trudnych i niebezpiecznych warunków pogodowych. Zima nie odpuści jeszcze przez długi czas. Okazuje się, że nadejdą mrozy i opady śniegu, szczególnie w północnej części kraju.

Uważać warto również na porywisty i wyjątkowo zimny wiatr, który będzie obniżał temperaturę i miejscami przyczyniał się do pojawienia zamieci śnieżnych i zawiei. Poprawa pogody ma nastąpić stopniowo w niedzielę, kiedy zobaczymy więcej słońca, a sam wiatr zdecydowanie osłabnie. Alerty I i II stopnia obowiązują na większości terytorium północnej i północno-wschodniej Polski. Mowa o zawiejach i zamieciach śnieżnych o średniej prędkości dochodzącej do 45 km/h, w porywach nawet do 85 km/h.

Jak informował portal "Życie News": VIKI GABOR NA USTACH WSZYSTKICH OD WYSTĘPU PODCZAS SYLWESTRA Z DWÓJKĄ. MŁODA GWIAZDA ZALICZYŁA NIEZŁĄ WPADKĘ. NIEWIELE OSÓB WIE JAK ŻYJE I MIESZKA

Przypomnij sobie: KALINA JĘDRUSIK BYŁA W CZASACH PRL-U UOSOBIENIEM GWIAZDY HOLLYWOOD. WOKÓŁ JEJ ŻYCIA MIŁOSNEGO POWSTAŁY LEGENDY. MĄŻ AKTORKI POZWALAŁ JEJ NA ROMANSE

Portal "Życie News" pisał również: DODA PODJĘŁA NAJWAŻNIEJSZĄ DECYZJĘ W ŻYCIU ZAWODOWYM. FANI WOKALISTKI SĄ ZDRUZGOTANI, ALE NIE MA JUŻ ODWROTU. RABCZEWSKA WYDAŁA OŚWIADCZENIE W „DDTVN”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CORAZ WIĘKSZA LICZBA WIDZÓW MA PROBLEM Z „19:30”. FALA NEGATYWNYCH KOMENTARZY W INTERNECIE. PROWADZĄCY ZMAGAJĄ SIĘ Z PORÓWNANIAMI DO „WIADOMOŚCI”