Deska sedesowa, często zaniedbywana podczas codziennego sprzątania, może stać się prawdziwym wyzwaniem, gdy pojawiają się na niej uporczywe zabrudzenia. Klasyczne środki czystości często nie radzą sobie z trudnymi plamami, ale profesjonalne porady od doświadczonej sprzątaczki mogą okazać się kluczem do błyskawicznego rozwiązania tego problemu, pisze Super Express.

Choć muszla klozetowa zazwyczaj nie sprawia większych trudności, deska sedesowa bywa uparta w przyjmowaniu czystości. Regularne czyszczenie tego obszaru staje się nie tylko kwestią higieny, ale także estetyki. Jak zdradziła mi znajoma sprzątaczka, istnieje profesjonalny sposób na pozbycie się trudnych zabrudzeń, które dosłownie wżerają się w powłokę deski sedesowej.

Naukowcy ostrzegają, że sedes to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w domu, pełne bakterii i drobnoustrojów. Dlatego też warto poświęcić szczególną uwagę czyszczeniu tej części łazienki. W przypadku muszli klozetowej dostępne są liczne środki czystości, jednak deska sedesowa wymaga bardziej zaawansowanego podejścia.

Zaskakującym odkryciem jest, że soda oczyszczona, znana jako naturalny wybielacz o właściwościach bakteriobójczych, może być kluczowym elementem w walce z trudnymi zabrudzeniami na desce sedesowej. Zgodnie z wskazówkami profesjonalnej sprzątaczki, należy przygotować gęstą papkę, mieszając około 5 łyżek sody oczyszczonej z 5 łyżkami wody. Taką pastę nakłada się na plamy i pozostawia na około 2 godziny.

Po upływie tego czasu, pasta jest zdejmowana, a deska sedesowa przecierana do sucha. Ten prosty, a jednocześnie skuteczny sposób, sprawia, że deska lśni czystością i pozbywa się uporczywych plam oraz przebarwień. Dzięki temu trikowi, codziennie czyszczenie deski sedesowej staje się przyjemnością, a łazienka zachowuje nieskazitelną czystość.

To też może cię zainteresować: Wyszło na jaw, co robił Maciej Kurzajewski, gdy Katarzyna Cichopek bawiła się w najlepsze w jednym z nocnych klubów. Dziennikarz miał poważne zadanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żona Jacka Kurskiego mogła liczyć na spore zarobki w Telewizji Polskiej. Co miesiąc na jej konto trafiały potężne sumy. Kurscy dorobili się na TVP