W najnowszej książce poświęconej rodzinie królewskiej, Robert Hardman ujawnia kulisy tragicznego dnia dla brytyjskiej monarchii, który miał miejsce 8 września 2022 roku. Księżna Kate, mimo chęci pożegnania umierającej królowej Elżbiety II, zdecydowała się zostać w domu, troszcząc się o swoje dzieci. Według autora, to jednak decyzja teścia, Karola III, sprawiła, że Księżna Kate nie towarzyszyła mężowi, księciu Williamowi, w podróży do Balmoral.

Robert Hardman twierdzi, że prośba o pozostanie w domu nie padła z ust Karola III. Księżna Kate postanowiła skupić się na swoich dzieciach, które właśnie rozpoczynały nowy rok szkolny. Chociaż media sugerowały, że decyzja ta była podyktowana chęcią uniknięcia towarzystwa Meghan, Hardman utrzymuje, że nie było to związane z postawą księżnej Kate.

W trakcie tego tragicznego dnia, gdy królowa Elżbieta II zmagająca się ze złym stanem zdrowia, Książę Harry przedstawił swoje żądania, co skomplikowało sytuację dla Karola III. Robert Hardman opisuje, jak dramat narastał w tle, a postawa Harry’ego zmusiła Karola do zajęcia się kolejnym dramatem syna, zamiast skupienia się na rodzinnej tragedii.

Warto zauważyć, że książę Harry znowu pokazał swoje fochy, informując o planowanej podróży poprzez SMS-a. Książę William zdecydował się nie odpowiadać na tę wiadomość, a według Hardmana było to usprawiedliwione, biorąc pod uwagę trudną sytuację, jaką musiał przekazać bratu.

Choć Księżna Kate odegrała kluczową rolę w wydarzeniach tego dnia, pozostając z dziećmi, to Karol III, według biografa, nigdy nie prosił jej o pozostanie w domu. Argument, że królowa nie lubiła tłumów, był jedynie pretekstem, który trafił do serca księcia Harry'ego.

Takie kulisy tragicznego dnia królowej Elżbiety II rzucają nowe światło na wybory rodziny królewskiej oraz skomplikowane relacje między jej członkami.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Na cmentarzu młoda dziewczyna powiedziała do mnie: "Cześć. Jestem kochanką twojego męża"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wpadka w "Teleexpressie" zaskoczyła widzów. Co się wydarzyło