Nie mam najlepszych wspomnień z dzieciństwa, głównie ze względu na rozwód rodziców. Oboje nie potrafili dochować wierności i w końcu postanowili raz na zawsze się rozejść. W czasie rozwodu podzielili wszystko na pół. Mój ojciec zaczął się zabezpieczać na wszelki wypadek i jeszcze przed rozwodem zaczął przepisywać swój majątek na kochankę.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Stałam się niestety ofiarą własnych rodziców. Nie boję się tego powiedzieć, bo choć tata chciał się zemścić na mamie, ja oberwałam najmocniej. Tata pozbawił mnie całego majątku. Wtedy tego nie rozumiałam, ale z czasem ta świadomość do mnie dotarła.

Na szczęście moja babcia, matka ojca, stanęła na wysokości zadania. Zawsze starała się o mnie dbać. To na mnie przepisała swoje mieszkanie, choć ojciec był pewny, że to on je dostanie. Po śmierci babci wprowadziłam się do mieszkania.

Tydzień temu w progu mojego domu stanął mój ojciec. Doskonale znał adres, w końcu mieszkał w tym mieszkaniu przez długie lata. Mój mąż był w pracy i nie słyszał początku mojej rozmowy z ojcem.

- Witaj córeczko – powiedział. – Nie wpuścisz taty do domu?

Choć przypomniał sobie o mnie dopiero po latach, wpuściłam go do środka. Po pierwsze byłam ciekawa, co ma mi właściwie do powiedzenia, po drugie, jakby nie patrzeć, jest moim tatą. Postanowiłam wyłożyć kawę na ławę.

- Po co przyszedłeś? – zapytałam.

- Jak to dlaczego? Przecież to też jest moje mieszkanie. Chcę swojej części. Możesz spłacić należną mi część. Doskonale wiesz, że część mieszkania należy się mnie i nie możesz mi odmówić prawa bycia tu – stwierdził.

Akurat wtedy wrócił z pracy mój mąż. Poprosiłam go, żeby wyrzucił tego człowieka za drzwi. Od razu zadzwoniłam do mojej matki. Po rozwodzie ponownie wyszła za mąż, ojczym okazał się bardzo dobrym człowiekiem. Wspólnie mieszkali w innym mieście. Zrelacjonowałam jej wizytę ojca.

Powiedziała mi, żebym się o nic nie martwiła, bo ma dobrego prawnika, który zajmie się sprawą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Osobiście nie było mi przykro, że zrobiłam coś takiego temu człowiekowi, którego od dziś nie chcę nazywać swoim ojcem.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Nie zasłużył na to.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Postanowił odwiedzić dawną miłość. Jej słowa go zaskoczyły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykła metamorfoza Anny Król. Uczestniczka trzeciej edycji programu "Sanatorium miłości" zaskoczyła wszystkich

O tym się mówi: Wiadomo, jak wyglądało małżeństwo Lecha i Marii Kaczyńskich. Cała prawda wyszła na jaw