Ostatnio bardzo często odwiedza nas syn mojego męża z pierwszego małżeństwa. Nie mam nic przeciwko temu, ale nie chcę, żeby mąż narzucał mi rolę matki obcego dla mnie dziecka, tym bardziej że nie chce mieć ze mną dziecka.

Podobnie jak mój mąż mam na swoim koncie nieudane małżeństwo, ale w przeciwieństwie do niego, nie doczekałam się dzieci. Wiedziałam, że wiąże się z ojcem, ale myślałam, że będzie się to wiązało z koniecznością płacenia alimentów i wizytami w weekendy.

Ojciec i syn/YouTube @Kun-dee
Ojciec i syn/YouTube @Kun-dee
Ojciec i syn/YouTube @Kun-dee

Pragnę dziecka, ale mój mąż stanowczo odmawia. Mieszkamy w trzypokojowym mieszkaniu. Jeden z pokoi zajmuje syn Andrzeja. Mój mąż jest cudownym ojcem i żałuję, że nie chce mieć ze mną dzieci. Nie jest mi łatwo dogadać się z chłopcem. Jest rozpieszczony, arogancki i pełen agresji. Mój mąż przekonuje, że dzięki naszemu zaangażowaniu chłopak się poprawi.

Szkoda tylko, że mój mąż nie zapytał mnie nawet o zdanie i o to, czego ja chcę! Opieka nad obcym dzieckiem nie jest łatwa, a do tego jest to ogromna odpowiedzialność. Poza tym chciałabym urodzić własne dziecko. Mój mąż tego nie rozumie. Stwierdził, że nie dostrzegam plusów sytuacji. Dzięki jego synowi będę mogła się realizować jako matka, a do tego ciąża nie zniszczy mi figury i ominie mnie ból porodu.

Nie patrzy na to, że chciałabym doświadczyć wszystkich etapów macierzyństwa, a nie zaczynać z 5-letnim dzieckiem. Gdyby nie był tak bardzo podobny do swojej matki, może byłoby mi łatwiej. Powiedziałam o wszystkim teściowej. Myślałam, że mnie zrozumie. Myliłam się.

„Wiedziałaś, że wychodzisz za mężczyznę z dzieckiem” – stwierdziła matka mojego męża. „Zakochałaś się w Andrzeju, to i jego syna pokochasz”.

Kobieta/YouTube @Ekstra News
Kobieta/YouTube @Ekstra News
Kobieta/YouTube @Ekstra News

Jestem gotowa wychować syna mojego męża, jeśli zgodzi się na wspólne dziecko. Nie będę w stanie zastąpić jego matki i nikt nie będzie w stanie tego zrobić. Kocham mojego męża i naprawdę mam nadzieję, że uda nam się dojść do kompromisu. Chcę mieć własne dziecko.

Jak go do tego przekonać?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kiedy mój mąż odszedł, zamieściłam w Internecie ogłoszenie. Nie miałam innego wyjścia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oto przepowiednia Babi Wangi na 2024 rok. Nadchodzący rok obiecuje być jednym z najbardziej emocjonujących w historii

O tym się mówi: Wiadomo już, co stało się z 13 milionami złotych, które udało się wywalczyć Tomaszowi Komendzie. Co mężczyzna zrobił z zasądzoną od państwa sumą