Lech Wałęsa, były prezydent Polski i laureat Nagrody Nobla, nie tylko dumnie wyznaje swoją wiarę, ale także aktywnie uczestniczy w praktykach religijnych. Co więcej, nawet przed kościołem, zawsze znajduje czas, aby okazać swoją życzliwość. Ostatniej niedzieli 2023 roku była kolejna okazja, kiedy polityk zaskoczył potrzebującą dziewczynkę, informuje Super Express.

Regularnie udający się na mszę świętą każdej niedzieli, Lech Wałęsa korzysta z tego czasu, by się zastanowić, pomodlić, a być może także prosić o zdrowie, które niedawno podupadło. Jednak gdy wysiadł z samochodu przed kościołem, nie było widać śladów niedawnej choroby. W eleganckich spodniach, czarnej kurtce, ciepłej czapce i stylowych okularach z pomarańczowymi szkłami, Wałęsa wyglądał wyjątkowo elegancko.

Przed wejściem do świątyni spotkał dziewczynkę, która potrzebowała pomocy. Bez wahania, były prezydent przekazał jej 10 złotych, kończąc stary rok dobrym uczynkiem. Następnie skupił się na modlitwie na klęczniku i czynnie uczestniczył w mszy, nawet przystępując do komunii.

Ten incydent po raz kolejny podkreśla nie tylko religijność Lecha Wałęsy, ale również jego gotowość do pomocy potrzebującym, nawet na progu świątyni. Jego ciepły gest dla dziewczynki stanowi piękne zakończenie starego roku, pozostawiając po sobie ślad dobrej woli i troski o innych."

Jak informował portal "Życie News": Kontrowersyjna chwila w Telewizji Republika. Niespodziewana wpadka podczas relacji na żywo

Przypomnij sobie: Szymon Hołownia mierzy się z ogromnymi problemami. Marszałek Sejmu nie ma łatwego życia w domu. Lider Polski 2050 nie wie już, co to spokojny sen