22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Polska straciła jednego z utalentowanych artystów – Krzysztofa Respondka. Wiadomość o jego śmierci została przekazana przez zrozpaczonego przyjaciela, Krzysztofa Hanke, z którym zmarły artysta współpracował zarówno w kabarecie Rak, jak i w serialu "Święta Wojna". Informacje na temat dramatycznych okoliczności jego odejścia pochodzą z portalu dziennikzachodni.pl, który opisał szczegóły związane z chorobą Respondka.

Wiek zaledwie 54 lat nie zawsze odpowiadał rzeczywistości dla tego zdrowego i aktywnego artysty. Przyjaciele zszokowani są nagłym odejściem, gdy jeszcze niedawno wspólnie świętowali. "Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52" - doniósł zrozpaczony Hanke.

Krzysztof Respondek, znany m.in. z kabaretu Rak, serialu "Barwy Szczęścia" i show "Jak oni śpiewają", cieszył się opinią człowieka prowadzącego zdrowy tryb życia. Niepijący alkoholu, niepalący papierosów, prowadzący aktywny tryb życia – zdrowy styl był dla niego normą. Jednakże, według informacji dziennikzachodni.pl, aktor ukrywał poważną chorobę – miażdżycę.

17 grudnia artysta jeszcze bawił publiczność, pełen energii, śpiewu i żartów. Niestety, po powrocie do domu źle się poczuł, a diagnoza była przerażająca – zawał serca, informuje Super Express.

Krzysztof Respondek, otoczony staranną opieką ratowników medycznych, został przewieziony karetką do szpitala. Bezpośrednio po zawale, przez godzinę trwała intensywna reanimacja w ambulansie, a atmosfera napięcia i nadziei wypełniała wnętrze pojazdu. Gdy artysta dotarł do kliniki Zbigniewa Religi w Zabrzu, decyzja specjalistów była jednoznaczna – konieczność natychmiastowej interwencji chirurgicznej na bloku operacyjnym. Pomimo natychmiastowej interwencji lekarzy i podjęcia operacji, Krzysztof Respondek przegrał walkę o życie.

Jego pogrzeb, zaplanowany na 30 grudnia 2023 roku o godzinie 10:30, odbędzie się w Tarnowskich Górach. Polski świat artystyczny stracił wyjątkowego artystę, a fani pozostaną z żalem po utracie człowieka, który wnosił do ich życia radość i talent.

To też może cię zainteresować: Smutne święta Cichopek i Kurzajewskiego. "Niestety, plan się nie powiódł"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Roksana Węgiel pokazała niezwykłe zdjęcie. Czy jej miłość z Kevinem Mglejem kwitnie