Jedna z czytelniczek portalu „Styl” postanowiła podzielić się swoją historią. Grażyna przyznała, że ostatnie miesiące nie były dla niej łatwe. Wszystko w związku ze śmiercią jej ukochanego męża, który jak sama mówi „był jedynym człowiekiem, którego obecność jej nie przeszkadzała”. Postanowiła, że te święta chce spędzić sama. Nie chcąc urazić swoich bliskich, wymyśliła plan. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Mam za sobą wyjątkowo trudny czas

Grażyna w ostatnich miesiącach musiała się pogodzić z utratą ukochanego męża, który był jedyną osobą, z którą była naprawdę blisko. Jak przyznała w liście, jest domatorką, która niespecjalnie przepada za kontaktem z ludźmi. Dzieci Grażyny nie pozwoliły jej przeżyć żałoby w samotności, tak, jak tego pragnęła.

Jej dzieci, w przeciwieństwie do niej, były bardzo towarzyskie. Po śmierci ojca uznali, że będą ją regularnie odwiedzać, albo zabierać do siebie. Niestety konsekwencją tego była ciągła obecność innych ludzi, która tylko pogłębiała jej ból.

Grażyna uznała, że choć w święta chciałaby mieć spokój. Wiedziała, że jej dzieci nie pozwolą jej na to. Dlatego zdecydowała się okłamać je. Niestety w tym planie była luka.

Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię

Chciałam pobyć chwilę sama, ale nic z tego

„Wiedziałam, że nie wystarczy tutaj moja prośba i zdecydowanie będę musiała wymyślić coś innego. Uznałam więc, że powiem dzieciom, że mam problemy z sercem i potrzebuję teraz spokoju” – napisała w swoim liście.

Grażyna myślała, że to kłamstwo sprawi, że dzieci dadzą jej spokój. Efekt był jednak odwrotny do tego zamierzonego. Dzieci nie tylko poumawiały jej prywatne wizyty u najlepszych kardiologów, ale stwierdziły, że w tej sytuacji jeszcze bardziej nie mogą jej zostawić samej.

Grażyna nie bardzo wie, co powinna zrobić. Nie musi poddawać się badaniom, bo fizycznie nic jej nie jest. Nie chce jednak mówić dzieciom, że je okłamała.

Seniorka/YouTube @Historie Życiowe
Seniorka/YouTube @Historie Życiowe
Seniorka/YouTube @Historie Życiowe

Co byście jej doradzili?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mąż zostawił mnie po 11 latach małżeństwa z dwójką małych dzieci. To, co zrobili dla mnie syn i córka, jest nie do opisania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie na takie wiadomości liczyli fani Céline Dion. Siostra artystki zdradziła, w jakim jest teraz stanie. Jej słowa nie napawają optymizmem

O tym się mówi: Jacek Kurski w sporych tarapatach. Były prezes TVP będzie musiał zmierzyć się z utrata ważnego stanowiska. Rząd wydał specjalną decyzję w tej sprawie