Praktycznie w każdym domu znajdziemy gąbkę do mycia naczyń. Choć jej głównym przeznaczeniem jest czyszczenie brudnych talerzy, szklanek, czy garnków, nic nie stoi na przeszkodzie odkryć inne jej przeznaczenie. Coraz więcej gospodyń domowych wkłada gąbkę do lodówki. Z jakiego powodu?

Włóż gąbkę do mycia naczyń do lodówki. Nie pożałujesz

Pewnie czytając te słowa, wielu z was pomyślało, że włożenie gąbki do lodówki ma na celu ograniczenie rozwoju mikrobów w jej wnętrzu, a co za tym idzie, wydłużenie żywotności kuchennej gąbki. Nasz powód jest jednak inny i wykorzystuje właściwości gąbki do pochłaniania wilgoci.

Wystarczy umieścić gąbkę na każdej z półek, żeby pozbyć się problemu wilgoci w lodówce. Jej zaletą jest nie tylko wchłanianie nadmiaru wilgoci, ale także absorbowanie przykrych zapachów. Ważne jest, żeby na półkach chłodziarki umieszczać czystą i suchą gąbkę. Należy wymieniać ją co kilka dni, zwłaszcza jeśli zaobserwujemy zmiany w jej wyglądzie.

Gąbka w lodówce/YouTube @Smart Fox
Gąbka w lodówce/YouTube @Smart Fox
Gąbka w lodówce/YouTube @Smart Fox

Wtedy należy ją wyjąć z lodówki, co nie jest jednoznaczne z koniecznością jej wyrzucenia. Wystarczy zdezynfekować gąbkę, choćby wkładając ją na około 2 minuty do kuchenki mikrofalowej lub namaczając ją w occie. Zdezynfekowaną gąbkę dokładnie suszymy i możemy ponownie wykorzystać do mycia naczyń lub ponownie włożyć do lodówki.

To też świetnie poradzi sobie z wilgocią w lodówce

Jeśli szukacie ekologicznego sposobu na pozbycie się problemu wilgoci z lodówki, możecie umieścić w niej woreczek surowego ryżu. Podobnie jak gąbka, ryż pochłonie również nieprzyjemne zapachy z lodówki. Oczywiście w tym wypadku nie polecamy ponownego użycia wyciągniętego z chłodziarki ryżu.

Podobnie zadziała włożona do lodówki gazeta.

Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong
Przykry zapach z lodówki/YouTube @ Healthy Strong

A wy, jakie macie patenty na pozbycie się lodówki nadmiaru wilgoci i nieprzyjemnych zapachów?

To też może cię zainteresować: Widzowie TVP znów mogli zobaczyć na wizji Michała Adamczyka. Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja może się więcej nie powtórzyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler znalazła się w poważnych tarapatach. Restauratorce przygląda się prokuratura

O tym się mówi: Wiadomo, jaka jest przyczyna odejścia Matthew Perry'ego. Co znaleziono w organizmie aktora