Jedna z czytelniczek portalu "E-dziecko" postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami. Eliza była przekonana, że dobrze wychowuje swoje dzieci, ale tegoroczne Mikołajki otworzyły jej oczy. Jej zdaniem fakt, że syn zaraz po przebudzeniu zaczął szukać prezentu, na nic innego nie zwracając uwagi, jest najlepszym dowodem na to, że jednak nie wpoiła dzieciom tego, co najważniejsze.

Myślałam, że moje dzieci będą wiedziały, co jest najważniejsze

Eliza nie ukrywa, że jest osobą wierzącą i dla niej Święta Bożego Narodzenia mają przede wszystkim wymiar religijny. Autorka listu pisze, że co najmniej dwa razy w tygodniu zabiera swoje pociechy na roraty, żeby wiedziały, że to Bóg powinien być w tym czasie najważniejszy, a nie dekorowanie domu, czy prezenty, choć i od tego nie stronią.

"Jak każda normalna rodzina ubieramy choinkę, pieczemy pierniczki czy robimy sobie prezenty, jednak uczę, że to nie jest priorytet i święta pełne ciepła też się odbędą. Najważniejsza jest rodzina, z która spędzimy ten wyjątkowy czas" - napisała w swoim liście.

Prezenty, Mikołajki/YouTube @Ami opowiada
Prezenty, Mikołajki/YouTube @Ami opowiada
Prezenty, Mikołajki/YouTube @Ami opowiada

Myślałam, że dobrze wychowuję syna

Eliza przyznała, że tegoroczne Mikołajki uświadomiły jej, że nie wszystko idzie tak, jakby tego chciała. Kiedy 6 grudnia o poranku jej syn się obudził, pierwsze, o czym pomyślał, to jaki prezent przyniósł mu Święty Mikołaj.

"Nie liczyło się dla niego to, czy jest obok niego mama, czy że dziś idzie do przedszkola" - napisała rozżalona Eliza, która nie rozumie, dlaczego rzeczy materialne są dla jej dziecka tak ważne, skoro ona sama stara się mu wpajać zupełnie inne podejście. Autorka listu zastanawia się nawet, czy nie popełniła błędu w wychowaniu.

Czas ubrać choinkę! / YouTube:  Mixes
Czas ubrać choinkę! / YouTube: Mixes
Czas ubrać choinkę! / YouTube: Mixes

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Teściowie zaprosili mnie po raz kolejny na Wigilię. Zabronili mi jednak zabierać ze sobą dzieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przerażający napis na kartce za wycieraczką. Konflikt o miejsce parkingowe wzbudza zdumienie

O tym się mówi: Zdumiewające zdjęcie z polskiej przychodni podbija internet. Na krześle w poczekalni widnieje kartka z zaskakującym napisem