Szymon Hołownia, obecny Marszałek Sejmu i lider Polska 2050, staje przed możliwością powrotu do gry o fotel prezydencki w 2025 roku. Jego dynamiczny sposób prowadzenia obrad i popularność w mediach sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce. Choć Hołownia zasiada obecnie na drugim co do ważności stanowisku w państwie, spekulacje o jego ponownym starcie w wyborach prezydenckich pojawiły się, a sam polityk nie ukrywa swoich ambicji, informuje Goniec.

Po wyborach w 2023 roku, gdzie Szymon Hołownia objął fotel marszałka Sejmu, jego popularność znacząco wzrosła. Cieszy się ogromnym poparciem społecznym, a Polki i Polacy pozytywnie oceniają jego działalność na scenie politycznej. Jednak to nie koniec jego aspiracji, gdyż przed laty rywalizował z Andrzejem Dudą o prezydenturę.

Michał Kobosko, również związany z Polska 2050, ujawnił, że Hołownia nie porzucił myśli o prezydenturze. W programie na żywo w TVN24 zdradził, że Hołownia publicznie wyrażał swoje ambicje startu w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Co ciekawe, sam Szymon Hołownia nie neguje tej możliwości, wskazując, że ostateczne decyzje ogłosi dopiero w listopadzie 2024 roku.

Jeśli ambicje te się spełnią, Hołownia mógłby stawić czoła istotnym wyzwaniom, zwłaszcza gdyby znalazł się w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim. Dla wielu obserwatorów politycznych byłoby to starcie godne uwagi, ale sam Hołownia przypomina, że w polityce rok to lata świetlne, a dywagacje na ten temat są zbyt przedwczesne. Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy dopiero pod koniec 2024 roku.

To też może cię zainteresować: Za nami finał programu "Rolnik szuka żony". Na widzów czekały zaskakujące zwroty akcji. W sieci zawrzało. "Kompletne dno i metr mułu"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sąsiedzi Gabriela Seweryna zabrali głos w sprawie jego niespodziewanego odejścia. "Trudno mi to oceniać, ale ta końcówka jego życia bardzo niegodziwa"