Jedna z czytelniczek portalu „Twoja Strona” postanowiła podzielić się swoją historią. Jak przyznaje autorka listu, starość nie jest czasem pięknym, zwłaszcza jeśli przyjdzie choroba i brak samodzielności. Ją samą to dotknęło. Jednak nie to było dla niej najgorsze. Znaczniej bardziej dotknęło ją to, że jej własne dzieci nie chcą się nią zająć i wolą za to płacić obcym ludziom.

Mam córkę i syna. Myślałam, że będę mogła na nich liczyć

Autorka listu podkreśla, że jej dzieci były dla niej zawsze najważniejsze. Zawsze robiła wszystko z myślą o nich i ich dobru. Jak podkreśla, wydawało jej się, że wychowała ich na porządnych ludzi, którzy kierują się w życiu nie tylko własną wygodą, ale też wartościami. Niestety, kiedy dopadła ją choroba, przekonała się, że jej syn i córka siebie stawiają na pierwszym miejscu.

Kobieta nie ukrywa, że całe życie starała się dbać o własne zdrowie i o to, aby być w dobrej kondycji. Tym trudniej jej było się pogodzić z niedołężnością i chorobą. Niestety jakiś czas temu przeszła udar, którego następstwa uczyniły ją zależną od innych osób.

„Mogłam ruszać rękami, mogłam mówić, ale z chodzeniem to już nie było to… Robiłam parę kroków, ale przy asyście drugiej osoby” – napisała.

Seniorka/YouTube @Historie Życiowe
Seniorka/YouTube @Historie Życiowe
Seniorka/YouTube @Historie Życiowe

Poprosiłam dzieci do pomoc

Kiedy autorka listu wyszła ze szpitala, potrzebowała pomocy. Myślała, że jej dzieci, które mieszkają niedaleko zajmą się nią, ale syn i córka zdecydowali, że opłacą opiekunkę i pielęgniarkę dla własnej matki. Przyznaje, że nie jest to komfortowa sytuacja, bo obcy ludzie chodzą po jej domu, a do tego nie tylko ją karmią, ale i myją.

Schorowana kobieta wyznała, że kiedy dzwonią do niej krewni, nawet nie przyznaje się im, że zajmują się nią obce osoby, a nie jej rodzone dzieci. Kobieta próbuje zrozumieć, dlaczego jej dzieci wolą płacić niż się nią zająć. „Gdzie popełniłam błąd?” – pyta kobieta.

Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Dzieci powiedziały, że zabierają mnie na wycieczkę. Do dziś nie rozumiem, dlaczego nie powiedziały mi prawdy prosto w oczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące informacje o Lechu Wałęsie obiegły media. Były prezydent trafił do szpitala. Wiadomo, co mu dolega

O tym się mówi: Zmiany w „Wiadomościach”. Umowę rozwiązała nie tylko Danuta Holecka. Z serwisu informacyjnego TVP znika kolejne znane nazwisko