Jakiś czas temu spacerowałam po parku i zauważyłam małą grupkę zrzędliwych starszych kobiet, które żywo dyskutowały o każdym, kto przechodził obok nich. Usiadłam na pobliskiej ławce. Wybrałam ją, bo rozpościerał się z niej piękny widok. Do tego była to jedyna ławka w słońcu, a ja chciałam się wygrzać w jego promieniach.

Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe

- Po co stare baby robią sobie manicure? Myślą, że to sprawi, że czas stanie w miejscu, albo odmłodnieją? – mówiły kobiety na sąsiedniej ławce.

Było dla mnie jasne, że mówią o mnie. Co rusz patrzyły w moją stronę. Nie rozumiałam ich krytyki. Jestem zdania, że kobieta w każdym wieku powinna o siebie dbać i dobrze się prezentować. Podziwiam każdą starszą damę, której chce się zrobić makijaż, czy zadbać o manicure.

Nie rozumiem, dlaczego kobiety nie chcą żyć dla siebie i czerpać przyjemności z codzienności. Ich życie składa się tylko z codziennych obowiązków domowych, opieki nad małżonkiem, dziećmi, wnukami i na oglądaniu telewizji dla rozrywki, albo obgadywaniu innych na ławce w parku, czy pod blokiem.

Ja nie zamierzam żyć w taki sposób! Lubię dbać o siebie i słyszeć od innych komplementy, że ładnie wyglądam. Lubię czuć na sobie zachwycone spojrzenia. Wychodzę z założenia, że emerytura to czas, kiedy wreszcie można zająć się sobą i pozwolić sobie na drobne przyjemności. Wszystko, co musiałeś zrobić, już zrobiłeś, teraz czas odpocząć i się bawić!

Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe

Zgadzacie się ze mną? A może jesteście zdania, że w pewnym wieku już nie wszystko wypada robić?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Nie mogłam uwierzyć, że córka wybrała w sądzie swojego ojca, który rozbił naszą rodzinę. Postanowiłam się na nich zemścić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Filip Chajzer ostro o zmianach w składzie prowadzących „Dzień Dobry TVN”. Nowe gospodynie śniadaniówki nie będą zadowolone. Padły nieprzyjemne słowa

O tym się mówi: W całej Polsce ruszają wizyty duszpasterskie. Wyszło na jaw, ile wypada włożyć do koperty księdzu podczas kolędy. O tym powinni wiedzieć wierni