Jak przypomina serwis Goniec, z broni czarnoprochowej zastrzelił dwóch wrocławskich policjantów zatrzymany Maksymilian F. Do zbrodni doszło 1 grudnia, gdy w nieoznakowanym radiowozie padły strzały wymierzone w głowy policjantów. 4 grudnia do mediów trafiła wiadomość o śmierci obu funkcjonariuszy. Obaj trafili do szpitala w stanie krytycznym do szpitala.

Z tego powodu rozgorzała dyskusja na temat dostępu do tzw. czarnoprochowców. Wielu ekspertów jest przekonanych, że brak konkretnych regulacji w tej kwestii stanowi luke w prawie, która jest bezpośrednim zagrożeniem dla obywateli. Głos w tej sprawie zabrał m.in. były komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jego słowa w tej sprawie wybrzmiały naprawdę mocno.

W mediach rozgorzała ostra dyskusja po nagłym odejściu dwóch policjantów. Były komendant zdecydował się zabrać głos. Ekspert mocno o czarnoprochowcach

- Nikt nie ma nawet pojęcia, ile w Polsce jest broni czarnoprochowej, a jest to broń, z której można zabić człowieka - wyjaśnił Piotr Caliński w rozmowie z Faktem.

Ekspert dodał, że w Polsce można bez żadnego pozwolenia kupić broń czarnoprochową – wystarczy być pełnoletnim. W naszym kraju nie ma jednak tak dużego obycia z bronią, jak ma to miejsce m.in. w USA czy Kanadzie.

Choć w teorii używanie czarnoprochowców jest możliwe jedynie na strzelnicy to zdaniem eksperta obecne przepisy należą do absurdalnych, gdyż wylegitymowany posiadacz takiej broni może powiedzieć, że właśnie idzie na strzelnicę i zostaje puszczony wolno. Policja nie ma narzędzi do regulacji rynku.

Ekspert wyjaśnił również, że nie ma rejestru broni czarnoprochowej – nie wiadomo zatem, kto posiada ją na własność, a także nikt nie reguluje tego gdzie, w jaki sposób i kto kupuje amunicję do tego rodzaju broni.

Piotr Caliński ostrzega również, że broń czarnoprochowa napływa do Polski ze wschodu i nie mamy wpływu ani kontroli nad nią, a rynki naszych wschodnich sąsiadów są nia wręcz zalane. Wyjaśnił też, że Polacy nie są gotowi na wprowadzenie powszechnego dostępu do broni, co może stać się katastrofalne w skutkach, gdyby takowe prawi wprowadzić.

Jak informował portal "Życie News": PAULINA SMASZCZ ZNÓW OSTRO O BYŁYM MĘŻU I JEGO UKOCHANEJ. GWIAZDA PRZEKONUJE, ŻE MACIEJ KURZAJEWSKI I KASIA CICHOPEK „JUŻ NIE MOGĄ JEJ WYSTRASZYĆ”

Przypomnij sobie: CENY W RESTAURACJI KUBY WOJEWÓDZKIEGO POWALAJĄ NA KOLANA. WIADOMO, ILE TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ ZA WIGILIĘ W LOKALU GWIAZDORA. KOLACJA TYLKO DLA BOGACZY

Portal "Życie News" pisał również: MARTYNIUKOWIE ZBICI Z TROPU PO OGŁOSZENIU PRZEZ SYNOWĄ POWALAJĄCYCH WIEŚCI. ŚLUB ODBYŁ SIĘ ZALEDWIE KILKA TYGODNI TEMU. CO NA TO RODZICE DANIELA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWALAJĄCE WIEŚCI Z NIEMIEC. SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA JEST BARDZO NIEPOKOJĄCA. POJAWIŁ SIĘ NOWY WIRUS, KTÓRY ZBIERA ŻNIWO. CZY CZEKA NAS NOWA ZARAZA