Nina wybrała się w odwiedziny do syna. Podróż była długa, ale nie było innego wyjścia. Na szczęście w pociągu miała bardzo miłą sąsiadkę, z którą szybko znalazła wspólny język. Dzięki temu droga mijała jakoś szybciej.

Nina postanowiła opowiedzieć swojej towarzyszce, dlaczego zdecydowała się jechać. Jej syn Szymon znalazł żonę w stolicy i wyjechał tam za nią. Nina nie przepadała za synową i to od samego początku. Była przeciwna ich ślubowi, ale jej syn nie chciał jej słuchać. I tak zostali małżeństwem.

Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię
Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię
Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię

Poskarżyła się swojej towarzyszce, że synowa nie mówi nawet do niej mamo. Do tego nie widuje swojej wnuczki tak często, jakby chciała. I co z tego, że syn zostawił jej komputer, skoro nie umie go za bardzo obsługiwać.

"Od kiedy się urodziła, widziałam ją na żywo ledwie dwa razy, kiedy mój syn przywiózł ją ze sobą na wakacje" - poskarżyła się swojej towarzyszce podróży. "Miała trzy lata, potem cztery, a teraz pięć. Zawsze proszę wnuczkę, żeby mi pokazała się na Skype, ale wtedy wtrąca się synowa: „Nie przeszkadzaj jej, ona gra!".

Zawsze tak mówi i robi to w bardzo niegrzeczny sposób. Jak wnuczka nie gra, to śpi, albo się bawi, albo zabiera ją gdzieś na tańce. Nina uznała, że musi porozmawiać z synową. Tym bardziej że ostatnio nie była w stanie się z nimi skontaktować. Synowa od niej nie odbiera, a syn odbierze, ale zaraz się rozłącza i mówi, że nie ma czasu.

Postanowiła zjawić się u nich bez zapowiedzi. Odnalazła blok, w którym mieszkali. Wyszła na pierwsze piętro i z radością wcisnęła dzwonek do drzwi, które zaraz się otwarły. Nina nie zobaczyła jednak za nimi ani swojego syna, ani swojej synowej. Stała tam zupełnie obca młoda kobieta.

"Zastałam Szymona?" - zapytała niepewnie Nina.

"Zaraz powinien być z pracy?" - powiedziała zdezorientowana dziewczyna. "A mogę zapytać, kim pani jest?".

"Jestem jego matką" - odpowiedziała Nina. "Możesz mnie wpuścić do środka, jestem po długiej podróży".

Nina weszła do środka. W domu było cicho. Nigdzie nie było śladu jej synowej i wnuczki. Żadnych zabawek, żadnych rzeczy świadczących o ich obecności.

"Zaraz wrócę" - powiedziała do niej dziewczyna i wyszła na korytarz.

Nina przeszukała mieszkanie. Wyglądało, jakby nie mieszkało tu dziecko. Po około 20 minutach w mieszkaniu pojawił się Szymon.

Matka i syn/YouTube @Ploteczki
Matka i syn/YouTube @Ploteczki
Matka i syn/YouTube @Ploteczki

"Mamo, co tu robisz? Dlaczego nie uprzedziłaś mnie, że będziesz?" - zapytał matki, przytulając ją.

"Gdzie jest twoja żona? Gdzie jest moja wnuczka?".

"Mamo, to jest moja rodzina!" – odpowiedział Szymon. "To jest Lidka, moja nowa żona. Pobraliśmy się miesiąc temu".

"Co?" - Nina nie była w stanie powiedzieć nic więcej.

"Lena i ja rozwiedliśmy się w lutym. Wszystko zmierzało w tym kierunku już od dłuższego czasu, a potem zostawiła mnie dla innego, jakiegoś bogatego biznesmena. Zabrała córkę i wyprowadziła się, nawet nie mówiąc mi dokąd. Nie chciałam ci o tym mówić przez telefon. Planowałam jechać do ciebie z Lidką na wakacje, ale mnie wyprzedziłeś! Och, mamo, nie martw się tak bardzo, dlaczego płaczesz?".

"Jak mogłeś dopuścić do rozpadu rodziny?" - zapytała Nina, nie będąc w stanie powstrzymać łez. "Jak mogłeś pozwolić jej zabrać dziecko? Jak mogłeś robić z tego tajemnice?!".

"Mamo, nie chciałem cię denerwować. Chciałem cię jakoś do tego przygotować" - odpowiedział. "Usiądźmy i świętujmy twój przyjazd".

To nie był przyjemny wieczór. Lidka była zawstydzona, Nina płakała, a Szymon był zdenerwowany. Nina została u syna na noc. Rano chciał wziąć wolne i spędzić z nią trochę czasu, ale ona się uparła, że chce już wracać do domu.

Nie tak miał wyglądać ten wyjazd.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mąż zostawił mnie dla innej. Kiedy usłyszałam, do kogo odszedł, nie mogłam uwierzyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Będziecie zaskoczeni tym, jak mieszkają Andrzej i Agata Dudowie. Niewiele osób wie, jak wygląda Pałac Prezydencki od środka. Pełne przepychu wnętrza

O tym się mówi: Porażające kulisy poszukiwań 14-letniej Natalii. "Leżała bez oznak życia, trzymała w ręku telefon, jakby chciała zadzwonić"