Jedna z czytelniczek portalu "Przytulność" postanowiła opowiedzieć swoją historię. Kobieta jest matką dorosłej córki, która ma własną rodzinę i mieszka oddzielnie. Jej córka zaszła w ciążę w wieku 20 lat i wyszła za mąż za ojca dziecka. Matka namawiała ją, żeby nie rezygnowała z nauki na uniwersytecie. Tylko jak to zrobić?

Nie chciałam zajmować się dzieckiem mojej córki

Autorka listu namawiała córkę do tego, żeby mimo ciąży i narodzin dziecka, nie rezygnowała z nauki na uniwersytecie. Jednocześnie nie zamierzała się angażować w opiekę nad wnuczkiem. "Chciałam żyć swoim zwykłym życiem, pracować" - pisze w swoim liście. Dodała, że wpadła na pomysł, żeby młodzi wynajęli nianię do dziecka.

Powiedziała o swoim pomyśle córce, z góry wskazując, że pomoże sfinansować wynajęcie opiekunki do dziecka. Młoda mama się zgodziła. Wspólnie wybrali kandydatkę, z której byli bardzo zadowoleni.

Współpracują z nią już od 4 lat. Nie tylko zajmuje się dzieckiem w tygodniu, ale zdarza się jej opiekować nim również w weekendy, kiedy młodzi gdzieś wychodzą.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Wszyscy mnie potępiają

Córka i zięć są zadowoleni i nie mają jej za złe, że babcia nie siedzi z wnukiem. Wciąż dokłada się do niani. I choć ani jej samej, ani jej córce nie przeszkadza jej brak zaangażowania, pozostali członkowie rodziny ją za to potępiają.

"Matka i teściowa uważają, że stałam się zbyt nowoczesna. Moja starsza siostra nazywa mnie bezużyteczną babcią i grozi, że pożałuję, ale będzie za późno" - napisała w swoim liście, dodając, że nie zamierza pozwolić im dyrygować swoim własnym życiem.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Co sądzicie o takim podejściu?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Nie zamierzam przyjmować kapłana na kolędzie. "Ksiądz, który żyje w parafii jak pączek w maśle, nie będzie mnie pouczał"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nagle odszedł Gabriel Seweryn. Celebryta pod koniec życia przeżywał trudny okres. Znany projektant został zmuszony do rejestracji jako bezrobotny

O tym się mówi: Tłumy pożegnały Macieja Damięckiego. W trakcie uroczystości żałobnych padły wyjątkowo poruszające słowa