Ksiądz Sebastian Picur jest doskonale znany użytkownikom Tik Toka. Kapłan od dłuższego czasu prowadzi cieszący się spora popularnością kanał w znanym serwisie, który służy mu do ewangelizacji, zbliżania się do wiernych i wiernych do wiar, a także jej zasad. Duchowny specjalizuje się w obalaniu rozmaitych mitów i przesądów, które nie maja nic wspólnego z prawdziwymi zasadami, którymi kieruje się Kościół katolicki. To także miejsce wspólnej modlitwy czy śpiewania religijnych pieśni.

Jeden z internautów postanowił w komentarzu na profilu kapłana, które obserwuje już ponad 742 tysiące osób zostawić wypowiedź, która zbulwersowała księdza Picura. Kapłan zdecydował się nie pozostawić tego komentarza bez odpowiedzi i wyjaśnić poglądy mężczyzny. Wikariusz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie opublikował we wtorek 21 listopada krótkie nagranie, w którym zdecydował się skonfrontować z rzeczonym internautą. Mężczyzna wypowiedział się na temat uzyskania zaświadczenia kościelne, jednak nie jest pewne o jaki sakrament mu chodziło.

Niebywałe słowa pewnego wiernego ostro skomentowane przez popularnego księdza. Kapłan wyjaśnił kwestię w kilkanaście sekund. Internauci poruszeni

Mężczyzna wprost sugerował, że wystarczy słono zapłacić kapłanowi i wcale nie trzeba się starać. Zdegustowany autor komentarza zostawił na koniec emotikon wymiotującej buźki, co miało być wyrazem dezaprobaty dla wielu kapłanów, którzy wykazują takie podejście. Czy naprawdę pieniądze są w stanie załatwić praktycznie wszystko?

Tu nie chodzi o pieniądze, ale o szczerość przed Bogiem i sobą – w ostrych i krótkich słowach ks. Sebastian Picur skomentował wypowiedź internauty.

Filmik zdobywa popularność, jednak komentarze są dość mieszane. Wielu internautów zgadza się z tym, co napisał mężczyzna, wyjaśniając, że „co łaska” w ich parafiach oznacza bardzo konkretne kwoty. Wiele osób wytknęło kapłanowi, że po co duchowni wyznaczają cenniki.

Jak ksiądz po kolędzie przyjdzie, też mu powiem: "tu nie chodzi o pieniądze" – napisał jeden z komentujących.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @michros8 #ksiadz #wiara #pieniadze #kosciol

♬ Somewhere Only We Know - Sped Up Version - Keane & Speed Radio

Jak informował portal "Życie News": SZYMON HOŁOWNIA OPUBLIKOWAŁ W SIECI UROCZE ZDJĘCIE Z UKOCHANĄ CÓRKĄ. INTERNAUCI ZACHWYCENI. "WARTO BYŁO CZEKAĆ 8 LAT NA MARSZAŁKA SEJMU Z TAKĄ KLASĄ"

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK PODZIELIŁA SIĘ POWALAJĄCĄ WIADOMOŚCIĄ. TAKIEGO OBROTU SPRAWY NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. W MŁODYM WIEKU ODESZŁA WIELKA RYWALKA PIOSENKARKI

Portal "Życie News" pisał również: ZASKAKUJĄCE WIEŚCI OD RODZINIE KRÓLIKOWSKICH. CZY MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA ZAROBI GIGANTYCZNĄ KWOTĘ NA ROZWODZIE KRÓLIKOWSKIEGO I OPOZDY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIERNI MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ KOPERT W SKRZYNKACH POCZTOWYCH. KAPŁANI W CAŁEJ POLSCE ZMIENIAJĄ ZASADY WIZYT DUSZPASTERSKICH. CZEKA NAS KOLĘDA ”NA NOWO”