Jedna z czytelniczek portalu "Przytulność" postanowiła podzielić się swoją historią. 68-letnia kobieta nie ukrywa, że nie jest jej łatwo mierzyć się z samotnością. Jej mąż zmarł już dawno temu. Proponowała synowi i jego rodzinie przeprowadzkę do siebie, ale synowa nawet nie chce o tym słyszeć. Córka też nie podchodzi entuzjastycznie do przeprowadzki.

Trudno jest się pogodzić z smotnością

68-letnia kobiety nie ukrywa, że nie ma jakichś specjalnych hobby. Nie stara się też ich szukać. Próbowała rozmawiać zarówno z synem, jak i z córką, licząc na to, że któreś z nich wprowadzi się do niej z rodziną lub zaproponuje jej kont u siebie.

"Choć często do nich jeżdżę w gości, zawsze się cieszą. I herbatą napoją, i nakarmią, i wysłuchają. Im częściej do nich jeżdżę, tym mniej chcę wracać do domu. A trzeba" - pisze w swoim liście Tamara.

Jak sama podkreśla, życie zupełnie już jej nie cieszy.

Seniorka/YouTube @Czas na Historię
Seniorka/YouTube @Czas na Historię
Seniorka/YouTube @Czas na Historię

Komentarz specjalisty

Ekspertka odpowiadająca na list Tamary podkreśliła, że pozytywnym elementem całej historii jest to, że kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jaki ma problem i próbuje znaleźć jakiekolwiek wyjście z sytuacji kryzysowej.

Psycholożka wskazuje, że opisany przez Tamarę brak radości z codziennych działań i niechęć do szukania sobie nowego hobby, czy poszukiwań nowego jest charakterystyczny dla osób borykających się z depresją. W takich przypadkach ekspertka zaleca poszukanie pomocy u lekarza psychiatry, psychologa lub terapeuty.

Specjalistka dodaje, że warto wprowadzić do swojego życia zmiany. Nie powinniśmy się zamykać w codziennej rutynie, bo potęguje ona poczucie samotności. Warto wyjść poza codzienne rytuały i spróbować znaleźć coś, co pomoże nam znów poczuć radość z życia.

Seniorka/YouTube @Ekstra News
Seniorka/YouTube @Ekstra News
Seniorka/YouTube @Ekstra News

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja matka całe życie ma do mnie żal o ciężki poród. Od początku o wszystko mnie obwinia. Zaczynam wierzyć, że ma rację

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pracownicy "Wiadomości" mogą pochwalić się imponującymi zarobkami. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć Holecka, Adamczyk, Kielczyk i Lewandowska

O tym się mówi: Anna Kalczyńska musiała rozstać się z TVN po dwóch dekadach pracy. Dziennikarkę zwolniono z dnia na dzień. Dziś ujawniła, co myśli o byłym pracodawcy