Jedna z czytelniczek portalu "Przytulność" zdecydowała się opowiedzieć swoją historię. W ostatni weekend autorka listu miała gości. W jej domu pojawiła się również teściowa. Zachowanie matki jej męża po raz kolejny mocno dało się we znaki. Podkreśliła, że próbowała się z tym pogodzić, ale nie jest w stanie.

Teściowa dzieli wnuki na te bardziej i mniej lubiane

Teściowa autorki listu jest matką dwójki dzieci. Niestety nie mogą one liczyć na równe traktowanie ze strony swojej matki, podobnie jak wnuki. Babcia zdecydowanie faworyzuje dzieci swojej córki, pomijając potomków syna i synowej.

"Kiedy jej córka urodziła, moja teściowa była najszczęśliwszą babcią na świecie. Ona cały czas spędzała czas z córką, pomagając jej przy dziecku" - relacjonuje kobieta, dodając, że miała nadzieję na to, że kiedy urodzi bliźnięta, będzie mogła liczyć na takie samo zaangażowanie teściowej.

Było to tym bardziej ważne, bo jej rodzice mieszkają bardzo daleko i nie byli w stanie przyjść z pomocą. Niestety teściowa po narodzinach wnuków od syna, zaczęła się dość dziwnie zachowywać.

Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Chwali tylko dzieci córki

Autorka listu z przykrością stwierdziła, że nie czuje, że jej teściowa kocha jej córki. Oczywiście odwiedza je, ale przy każdej wizycie mówi tylko o dzieciach córki. Chwali się ich postępami, jakby to były jej zasługi. Ignoruje przy tym postępy wnuczek ze strony syna. Kobieta nigdy nie przynosi dzieciom syna prezentów, obsypując nimi dzieci córki.

"Nie chcę od niej prezentów, chcę, żeby poświęciła uwagę moim córką, które są jej wnuczkami" - pisze autorka listu, dodając, że nie porusza tego tematu z mężem, bo nie chce robić mu przykrości. Nie skarży się też teściowej, żeby nie psuć ich relacji.

Teściowa i synowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa i synowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa i synowa/YouTube @Ploteczki

Widzicie jakieś rozwiązanie tej sytuacji?

To też może cię zainteresować:Z życia wzięte. To dzięki mojej matce zrozumiałam, że nigdy nie chcę mieć dzieci. Dzięki temu dziś jestem szczęśliwa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rolą Bohuna w filmie "Ogniem i mieczem" podbił serca milionów Polek. Tak dziś wygląda Aleksander Domagarow

O tym się mówi: Serce Ady się zatrzymało. Kiedy lekarze walczyli o jej życie, ona przeszła na drugą stronę. Czego kobieta tam doświadczyła