Piątkowe popołudnie przyniosło smutną wiadomość dla polskiego świata sztuki i kultury - Maciej Damięcki, wybitny aktor znany z roli księdza proboszcza w serialu "M jak miłość", odszedł w wieku 79 lat. Śmierć aktora została ogłoszona przez jego dzieci, Matyldę i Mateusza, którzy poinformowali opinię publiczną za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jeszcze niecały tydzień temu, aktor błyszczał na deskach teatru, gdzie wcielał się w rolę niezapomnianego spektaklu. Kilka dni temu zagrany przez niego spektakl został uchwycony na nagraniu, które teraz porusza serca widzów. To symboliczne pożegnanie z teatrem, które zyskuje na znaczeniu w świetle jego nagłego odejścia.

Maciej Damięcki, wspaniały aktor, który zdobył ogromną popularność jako ksiądz proboszcz w kultowym serialu "M jak miłość", zmarł w wieku 79 lat. Wiadomość o jego śmierci poruszyła zarówno fanów, jak i środowisko teatralne, w którym aktor pozostawił trwałe piętno.

Teatr "Capitol", gdzie aktor jeszcze niedawno występował, opublikował wzruszający wpis na Facebooku, oddając hołd zmarłemu artyście. W komunikacie czytamy:

"Drodzy Widzowie, nadeszła do nas dziś kolejna bardzo smutna i łamiąca serca wiadomość - zmarł Maciej Damięcki, wybitny Aktor i Przyjaciel naszego Teatru. Widzowie Teatru Capitol mogli podziwiać kunszt aktorski Pana Macieja w takich spektaklach naszego Teatru jak: 'O co biega?' oraz 'Dama bije króla.' W minioną sobotę, 11 listopada zagrał, jak się okazuje po raz ostatni w komedii 'O co biega?', a jego występ został nagrodzony długimi owacjami Widzów."

Odszedł wielki aktor, zostawiając po sobie nie tylko niezapomniane role, ale także pustkę, którą trudno będzie wypełnić. Jego talent, oddanie sztuce i charyzma na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy mieli przyjemność śledzić jego twórczość.

Jak informował portal "Życie News": Nie żyje Maciej Damięcki. Żegnają go jego dzieci Mateusz i Matylda

Przypomnij sobie: Kontrole mogą zapukać do milionów Polaków. Każdy może trafić na feralna listę. ZUS sprawdza prawdziwość zwolnień. Kto może się spodziewać kontroli