Kilka dni temu spotkała mnie dość nieprzyjemna sytuacja. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale co się stało, to się nie odstanie.

W nocy zadzwonił mój telefon. Okazało się, że dzwoni moja siostra. Powiedziała mi, że mąż ją bił i uciekła. Prosiła mnie, żebym ją przygarnęła z dwójką małych dzieci. Odmówiłam jej, ponieważ mam małe jednopokojowe mieszkanie, jest tam bardzo mało miejsca.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Dlaczego jej odmówiłam? Zaraz wam powiem.

Ja i moja siostra wychowywałyśmy się w małym miasteczku. Kiedy dostałam się na studia, zamieszkałam w stolicy. To właśnie tu poznałam swoją pierwszą miłość. Zdecydowaliśmy się zamieszkać razem. Planowaliśmy ślub. W tym czasie moja siostra dorosła i dostała się na tę samą uczelnię, na której studiowałam.

Pozwoliłam jej zamieszkać w mieszkaniu, które zajmowaliśmy z narzeczonym. Miało być to rozwiązanie tymczasowe, do chwili, aż nie zwolni się miejsce w akademiku.

Pewnego dnia, kiedy wróciłam do domu, zastałam moją siostrę i mojego ukochanego w sypialni. Chyba nie muszę tłumaczyć, na czym dokładnie ich przyłapałam. Nie zamierzałam słuchać ich wyjaśnień. Kazałam obojgu wynosić się, mając gdzieś to, czy mają się gdzie podziać, czy nie.

Nie pozwalałam sobie na rozpacz. Całą swoją energię włożyłam w naukę, dzięki czemu udało mi się skończyć studia z wyróżnieniem. Moja siostra nie skończyła rozpoczętego kierunku. Rzuciła szkołę, kiedy zaszła w pierwszą ciążę. Po urodzeniu pierwszego dziecka dość szybko zaszła w kolejną ciążę.

Moja siostra poskarżyła się na moje zachowanie naszej matce. Ta od razu do mnie zadzwoniła i zaczęła mnie wyzywać od bezdusznych. Siostra wróciła do rodzinnego domu, ale ciągle liczy na to, że pozwolę jej zostać u siebie.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Nie zamierzam zmieniać zdania. Nigdy więcej nie pozwolę siostrze zniszczyć mi życia!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kiedyś przyśniła mi się matka. Powiedziała, że urodzę dziecko, choć lekarze to wykluczali

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fani Agaty Młynarskiej nie kryją niepokoju o stan jej zdrowia. Pojawiły się najnowsze informacje na ten temat

O tym się mówi: Była partnerka Matthew Perry'ego zabrała głos na temat jego niespodziewanego odejścia. "Jest wiele rzeczy, które mi nie pasują"