Wielu Polaków utożsamia ojca Rydzyka z potężnymi finansami, ogromnymi inwestycjami i wpływami na skalę kraju. Jednak, gdy spojrzymy bliżej na codzienne życie zakonnika, okaże się, że luksusy są tu rzeczą nieistniejącą. Mimo że kamery śledzą każdy krok, a kontrowersje wokół niego nie milkną, ojciec Rydzyk prowadzi życie z dala od przepychu i hucznych atrakcji.

Ojciec Rydzyk, znany przede wszystkim ze swojej roli w Radio Maryja i Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, mieszka na co dzień w Toruniu. To tutaj mieści się główna siedziba jego działalności. Choć zwykło się go kojarzyć z ogromnymi funduszami, rządowymi dotacjami i realizacją projektów za miliony, jego miejsce zamieszkania jest zaskakująco skromne.

Toruńskie osiedle Bielany to otoczone zielenią i sąsiedztwem kościoła św. Józefa. W okolicy znajdują się również popularne zagłębie szkolne i Uniwersyteckie Centrum Sportu. Tutaj, na terenie domu zakonnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, mieszka ojciec Rydzyk. Jego mieszkanie nie odbiega od standardu zakonników, skupiając się na funkcjonalności.

W jednym z wywiadów ojciec Rydzyk zdradził, że jego przestrzeń mieszkalna zawiera standardowe elementy - łóżko, biurko, krzesło i szafę. Bez zbędnych luksusów czy przepychu. Odpowiadając na pytanie o samochód, wyznał, że porusza się toyotą, która zdecydowanie nie jest luksusową limuzyną.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Nie mam pojęcia, co zrobiliśmy nie tak. Nasze dzieci nie są w stanie spędzić ze sobą i z nami nawet jednego dnia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ciało Olusia z Gdyni wciąż nie zostało wydane rodzinie. Grabarz z TikToka postanowił zabrać głos