Ksiądz Sebastian Picur, wikariusz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, zyskuje ogromną popularność na platformie TikTok, gdzie nie tylko udziela duchowej pomocy, ale również śmiałe reaguje na nietypowe sytuacje. Ostatnio internautka @martynooos podzieliła się historią, w której jej chrześnica zażądała od niej kosztownego prezentu. Jak zareagował duchowny?

Ksiądz Picur to postać nietypowa wśród kapłanów - po trzydziestce, nauczający młodzież w liceum i pełniący funkcję wikariusza. Jego obecność w mediach społecznościowych, w tym na TikToku, przyciąga uwagę setek tysięcy internautów. Jego konto "Ks. Sebastian Picur TeamTotusTuus" na YouTube zgromadziło już 112 tys. subskrybentów, a na TikToku duchowny zyskał aż 741 tys. widzów, infromuje portal o2.

W ostatnich dniach internautka @martynooos opowiedziała o sytuacji, w której jej chrześnica zażądała od niej kosztownego prezentu - zestawu kucyków o wartości 2 500 zł. Duchowny zdecydował się odpowiedzieć na to nietypowe wyzwanie w charakterystyczny dla siebie sposób.

"Do głównych zadań chrzestnych nie należy dawanie prezentów" - napisał pouczająco, jednocześnie dodając lekkożartobliwe groźby palcem. Filmik, w którym duchowny reaguje na niecodzienne życzenia, szybko zdobył popularność, przyciągając uwagę 155 tysięcy widzów.

Reakcje internautów były zróżnicowane. Jedni chwalili podejście księdza, podkreślając, że rola chrzestnych polega głównie na wspieraniu dziecka w wychowaniu do wiary, a nie na obdarowywaniu prezentami. Inni komentowali, że jednak coś trzeba dać.

Takie interakcje na TikToku pokazują, że kapłani także potrafią dotrzeć do młodego pokolenia, reagując na jego codzienne problemy i pytania. Ksiądz Sebastian Picur udowadnia, że nie tylko może być duchowym przewodnikiem, ale również humorem i zrozumieniem odpowiadać na różnorodne sytuacje życiowe. Czy kolejne reakcje duchownego będą równie barwne? Odpowiedź pozostaje pod znakiem zapytania, a do tego czasu możemy cieszyć się unikalnym podejściem księdza Sebastiana Picura do mediów społecznościowych.

Jak informował portal "Życie News": Są najnowsze wieści z rodziny króla disco-polo. Czy Danuta Martyniuk ma konflikt z żoną Daniela Martyniuka

Przypomnij sobie: Z życia wzięte. Daliśmy córce pieniądze na mieszkanie. Nie spodziewaliśmy się, że tak perfidnie nas oszuka