Olek był jednym z trójki rodzeństwa. Jego siostra i brat byli od niego młodsi, choć nie była to duża różnica wieku. Olek poszedł na studia, młodszy brat się uczył w szkole średniej, a ich siostra zaraz po maturze wyszła za mąż i urodziła dziecko. Rodzice pomagali finansowo siostrze Olka. On i jego brat musieli radzić sobie sami.

Na szczęście Olek miał stypendium, dostał też miejsce w akademiku. Po zakończeniu nauki dostał pracę. Odwiedzał swoich rodziców raz na tydzień. Przywoził im torby wypełnione produktami spożywczymi i innymi rzeczami, o jakie go prosili.

Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię

Olkowi udało się znaleźć żonę. Natalia była cudowna. Po ślubie zamieszkali w mieszkaniu podarowanym im przez rodziców Natalii. Całkiem nieźle im się powodziło, tym bardziej że Olek dostał w pracy awans i sporą podwyżkę.

Początkowo Natalia odwiedzała teściów wspólnie z mężem. W końcu jednak przestała. Powiedziała, że nie może patrzeć, jak bliscy ukochanego wykorzystują jego dobre serce i dybiąc na jego pieniądze.

Natalia zaszła w ciążę. Urodziły się bliźnięta. Choć wydatki sporo im wzrosły Olek nadal co tydzień woził rodzicom torby z zakupami. Oni nawet nie dali jego dzieciom choćby drobnego upominku. Nigdy.

"Musimy rozsądniej gospodarować pieniędzmi" - powiedziała któregoś dnia Natalia.

"Nie jest jeszcze tak źle".

"Gdybyś nie kupował prowiantu dla rodziny, byłoby więcej środków na dzieci i dom" - zasugerowała, a potem zaproponowała mu mały eksperyment. Poprosiła, żeby raz pojechał do domu z pustymi rękami i poprosił bliskich o pomoc finansową. "Zobaczysz, że odmówią".

Zrobił to, o co prosiła. Od progu zaczęli go zasypywać pytaniami o to, czy kupił im to, czego chcieli. Zdał sobie sprawę, że jego bliscy nie potrzebowali jego, ale pieniędzy, które miał. Obrócił się na pięcie i wyszedł.

Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię

Dzwonili do niego wielokrotnie. Za każdym razem mówili nie o nim, a o pieniądzach. Nie zamierzał utrzymywać z nimi kontaktu.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Po wielu latach małżeństwa mąż mnie zostawił mnie dla innej. Dopiero wtedy poczułam się szczęśliwa. Powiem ci dlaczego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wyglądało ostatnie pożegnanie Cezarego Olszewskiego. Padło wiele poruszających i przejmujących słów na temat tancerza

O tym się mówi: Pojawiły się nowe informacje na temat Grzegorza Borysa. Śledczy wskazują, jak mogły wyglądać jego ostatnie chwile