Jedna z czytelniczek portalu "Styl" postanowiła podzielić się swoją historią i obawami. Bożena przyznała, że jej mąż jest poważnie chory i obawiają się najgorszego. Dlatego kobieta wspólnie z mężem zdecydowała, że jeszcze za życia trzeba uporządkować sprawy spadkowe. "Początkowo myśleliśmy z mężem, żeby zapisać wszystko na wnuczkę, ale po tym, co mi powiedziała, sama już nie wiem. Proszę o pomoc i radę" - napisała Bożena.

Mój mąż jest ciężko chory i spodziewamy się najgorszego

78-letni mąż Bożeny mierzy się z chorobą nowotworową. Jarosław przeszedł zabieg. Lekarze powiedzieli, że guz udało się usunąć w całości i mężczyzna nie musi być poddawany chemioterapii. Niestety ostatnio doszło do nawrotu choroby i przerzutów do płuc i jelita.

Kiedy stan Jarosława zaczął się pogarszać, uznali, że czas uporządkować sprawy związane z testamentem. Małżonkowie mają mieszkanie warte około 150 tysięcy złotych, samochód wart kilka tysięcy złotych i jakieś oszczędności.

Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki

Mieliśmy kłopot z decyzją

Para doczekała się dwóch synów. Jeden z nich zmarł, zostawiając po sobie żonę i dzieci. Bożena nie ukrywa, że z byłą synową i wnukami nie ma praktycznie żadnego kontaktu, bo po śmierci Mieczysława wyprowadzili się na drugi koniec Polski. Drugi syn praktycznie nie interesuje się rodzicami, ale nie dlatego nie zdecydowali mu się niczego zostawić.

Zdecydowali, że nie przepiszą mu majątku, bo ma długi i boją się, że wszystko pójdzie na zmarnowanie. Małżonkowie zdecydowali się przepisać majątek na wnuczkę. Kiedy jej o tym powiedzieli, była na nich zła, że nie wydziedziczyli jej rodziców oraz rodziny zmarłego wujka. Miała pretensje, że będzie musiała im płacić zachowek i nic jej nie zostanie.

Wnuczka powiedziała Bożenie, że jeśli "nie zmieni testamentu, to ona po śmierci dziadka, ubezwłasnowolni babcię, a potem weźmie cały majątek, wszystko posprzedaje, umieści ją w domu opieki".

Seniorka/YouTube @Czas na Historię
Seniorka/YouTube @Czas na Historię
Seniorka/YouTube @Czas na Historię

Co byście doradzili Bożenie w tej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja córka i siostra próbują robić mi awanturę o pieniądze. Zarabiam na siebie i nikomu nic do tego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Mucha nie kryła emocji. Wszystko po pytaniu o jej włosy. Odpowiedź aktorki zaskakuje

O tym się mówi: Tadeusz Rydzyk wpadł w potężne tarapaty. Toruński zakonnik ma poważne obawy o swoją przyszłość. Wszystko zmieniło się o 180 stopni przez wybory