Jedna z czytelniczek portalu "Onet" postanowiła podzielić się swoją historią. Pani Daria przyznała, że przed kilkoma miesiącami ochrzciła swoją córeczkę, która jest dzieckiem nieślubnym. Jak podkreśliła, miała szczęście, bo trafiła na bardzo życzliwego kapłana, który nie robił żadnych problemów, a nawet nie wypomniał im braku ślubu. Dał też młodym jedną cenną radę. Jaką?

Udało nam się ochrzcić córkę

Daria nie ukrywa, że ona i jej partner są osobami wierzącymi, choć na ten moment nie zdecydowali się na sakrament małżeństwa, co tłumaczą "powodami osobistymi". Parze urodziło się dziecko. Zdecydowali się je ochrzcić. Mama Darii wieszczyła, że nie uda im się załatwić sakramentu chrztu, bo nie mają ślubu.

Darii to jednak się udało. W jej parafii jest kapłan, który udowadnia, że nie brakuje "wyrozumiałych i otwartych na dialog" księży. Duchowny zgodził się ochrzcić dziewczynkę, nie komentując w żaden sposób tego, że Daria i jej partner nie mają ślubu kościelnego.

Chrzest/Youtube @Karol Płonka
Chrzest/Youtube @Karol Płonka
Chrzest/Youtube @Karol Płonka

Cenna rada

Kapłan zdecydował się dać jednak młodym rodzicom cenną radę. "Jeśli naprawdę chcecie wychować to dziecko w wierze katolickiej, pomyślcie o ślubie. Nie dla was, a dla córki. To rodzice stanowią najlepsze świadectwo wiary, jakie mogą przekazać potomstwu" - powiedział kapłan.

Daria nie ukrywa, że nie odebrała tych słów, jako coś negatywnego. Wprost przeciwnie, zapowiedziała, że zamierza sobie wziąć radę kapłana do serca. Na koniec kobieta stwierdziła, że dobrze jest wiedzieć, że nawet w kościele nie brakuje bardziej postępowych księży, którzy nie postrzegają świata tylko w odcieniach czerni i bieli.

Kapłan/YouTube @Idź Pod Prąd TV
Kapłan/YouTube @Idź Pod Prąd TV
Kapłan/YouTube @Idź Pod Prąd TV

A wy, jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Postanowiłam oddać dom ojca sąsiadce, która opiekowała się nim przez wiele lat. Teściowie przestali się do mnie odzywać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Obsada "Przyjaciół" przerwała milczenie po niespodziewanym odejściu Matthew Perry'ego. "Z czasem powiemy więcej, o ile będziemy w stanie"

O tym się mówi: Światowe media obiegło najnowsze zdjęcie Celine Dion. Trudno uwierzyć w to, jak wygląda artystka