Media publiczne w Polsce stanowią punkt zapalny w politycznym sporze między obecną władzą a opozycją. "Wiadomości" TVP, znane z wiernego popierania rządzącej partii, nie zamierzają pozostawić żadnej taryfy ulgowej ewentualnemu nowemu rządowi, który miałby powstać w wyniku wyborów. W ostatnim piątkowym wydaniu programu, przy wsparciu prowadzącej Danuty Holeckiej, ujawniono rzekome nielegalne plany opozycji wobec mediów publicznych. Walka o niezależność mediów w Polsce osiągnęła nowy poziom zażartości, informuje Goniec.

Strach przed utratą kontroli nad mediami publicznymi jest tak wielki, że pracownicy TVP niemalże codziennie straszą widzów utratą "rzetelnego" źródła informacji. Obecna koalicja opozycyjna nie ukrywa swojego zamiaru dokonać gruntownej reformy mediów publicznych. "Wiadomości" TVP postanowiły więc opowiedzieć swoim widzom o rzekomych nielegalnych planach Donalda Tuska i jego sojuszników.

"Wiadomości" TVP krytykują opozycję za próbę ataku na "niezależne media". Opozycyjne rozmowy są porównywane do dzielenia łupów, a pierwsze zapowiedzi zmian w mediach publicznych budzą wątpliwości. Danuta Holecka, gospodyni programu, zaznaczyła, że "groźby skoku na polskie media publiczne są bezprawne". Opozycja rozważa różne scenariusze, aby ominąć legalne ścieżki wpływu na Telewizję Polską i Polskie Radio.

Piotr Pawelec, autor krótkiego felietonu, przypominając styl Alfreda Hitchcocka, rozpoczął od trzęsienia ziemi, nawiązując do akcji ABW w redakcji "Wprost" w 2014 roku. Pawelec twierdzi, że opozycja obchodzi się z mediami publicznymi tak, jak z prywatnymi i przedstawił pięć wariantów planów, które rzekomo rozważa opozycja. Pierwszy z nich zakłada likwidację spółki TVP S.A., ale ta opcja wymagałaby zmiany w ustawie o Radiofonii i Telewizji, którą najprawdopodobniej nie poprze prezydent.

Plan reformy mediów publicznych oraz szczegóły zmian nie są oficjalnie znane, a sama opozycja wydaje się nie mieć jeszcze konkretnych planów. Mimo to, "Wiadomości" TVP twierdzą, że są gotowe na atak i starają się przewidzieć działania przeciwnika. W swoim programie przedstawiają różne warianty zmian, nacechowane słowami takimi jak "fortel" czy "intryga."

Walka o kontrolę nad mediami publicznymi w Polsce staje się coraz bardziej zacięta. "Wiadomości" TVP stanowią głos obrony obecnej władzy, która nie chce zrezygnować z wpływu na to ważne źródło informacji. Opozycja natomiast dąży do reformy mediów publicznych, choć konkretne plany jeszcze nie są znane. Przyszłość mediów publicznych w Polsce pozostaje kwestią niewiadomą, ale jedno jest pewne: walka o niezależność i rzetelność mediów publicznych trwa nadal. Jak stwierdziła Danuta Holecka w ostatnim wydaniu "Wiadomości": "Jeżeli jest demokracja w Polsce, to mamy prawo wyboru i ja wybieram właśnie INFO."

Jak informował portal "Życie News": Marianna Dufek podzieliła się wyjątkowym zdjęciem Kamila Durczoka. Niewiele osób miało okazję je wcześniej zobaczyć

Przypomnij sobie: Michał Wiśniewski w srogich tarapatach. Wokalista Ich Troje odpowie za wyłudzenie aż 2,8 mln złotych. Byłe żony gwiazdora straciły potężne pieniądze