Nie mogłam uwierzyć w to, do czego posunęła się moja teściowa. Postanowiła, że wykorzysta jedną wnuczkę do opieki nad drugą. Nawet nie wiem, skąd jej to przyszło do głowy!

Wiktoria to 7-letnia siostrzenica mojego męża. Dziewczynka właśnie przygotowywała się do pójścia do pierwszej klasy, kiedy urodziła się moja córka. Kiedy przedstawiliśmy Wiki naszą Liliankę, nie sprawiała wrażenia specjalnie zainteresowanej małym człowiekiem. Ale moja teściowa od razu orzekła, że Wiki będzie miała się z kim bawić.

Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Od tamtego dnia minęło 3 lata.

Wiktoria nigdy nie przejawiała specjalnej chęci i potrzeby posiadania przyjaciół. Nie ciągnęło ją do dzieci ani w przedszkolu, ani w szkole. Nie ma też ochoty bawić się z naszą córką. Poza mamą, babcią i dziadkiem prawie z nikim innym nie rozmawia, ale moja teściowa tego nie rozumie i zmusza ją do zabawy z Lilą.

Wiktoria dużo czasu spędza z babcią, bo rodzice pracują. Oznacza to, że za każdym razem, kiedy odwiedza nas teściowa, towarzyszy jej Wiki. Niezmiennie obserwuję u niej niechęć do jakiejkolwiek interakcji z moją córką. Nie mam jej tego za złe. Nie da się nikogo zmusić do polubienia kogokolwiek.

Moja teściowa jednak nie zamierza odpuszczać, wciąż zmusza Wiktorię, żeby ta zajmowała się Lilą, choć proszę ją, żeby tego nie robiła. Nie chcę, żeby moim dzieckiem opiekowało się inne dziecko, tym bardziej takie, które tą opieką nie jest zainteresowane. To może być niebezpieczne.

Teściowa i synowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa i synowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa i synowa/YouTube @Ploteczki

Ale moja teściowa twierdzi, że wydziwiam. Za jej czasów naturalne było, że starsze dzieci opiekowały się młodszymi. Chętnie przyjmuję pomoc od innych, ale w tym przypadku nie ma mowy.

Zgadzacie się ze mną?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Julia zajęła się starszą kobietą. Nie spodziewała się, że ta odwdzięczy się jej za to w taki sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Krawczyk nie był w stanie powstrzymać łez w trakcie spotkania z Janem Pawłem II. Tak wspominał to wydarzenie po latach

O tym się mówi:Smutne informacje obiegły media. Odszedł wybitny kompozytor, scenarzysta, aktor i mąż znanej aktorki