Ja i mąż zamieszkaliśmy po ślubie w domu, który wybudowali dla mnie rodzice. Mieliśmy sporo szczęścia, bo nie musieliśmy się martwić kredytem. Ostatnio usłyszałam przypadkiem rozmowę mojego męża i teściowej. Mój mąż powiedział matce, że nie będzie jej dawał żadnych pieniędzy i nie może ich od niego oczekiwać.

Matka i syn/YouTube @Ploteczki
Matka i syn/YouTube @Ploteczki
Matka i syn/YouTube @Ploteczki

Moja teściowa nie ma łatwego charakteru. Odkąd znam moją teściową, zawsze była bardzo ponura, zawsze na wszystko narzekała i nie lubiła spełniać próśb innych, nawet najbliższych. Teściowa często przychodziła do nas po ślubie, żeby ponarzekać na nas i na to, jak urządziliśmy dom.

Jakiś czas temu zwolniono teściową z pracy. W jej wieku znalezienie pracy nie jest łatwe. Mój mąż w poczuciu odpowiedzialności za swoją mamę zgodził się co miesiąc wpłacać jej małą sumę pieniędzy, oczywiście uzgodnił to ze mną.

Po tym, jak urodziła się nasza córka, teściowa zgodziła się nią zająć, żebym ja mogła wrócić do pracy. Dostawała za to od nas pieniądze. W tym samym czasie matka mojego męża znalazła sobie mężczyznę. On, podobnie jak ona, nie pracował.

Tego dnia teściowa miała się zająć naszą córką, ale nie pojawiła się. Dzwoniłam do niej, ale nie odebrała. Musiałam wziąć wolne w pracy. Po jakimś czasie do męża zadzwonił partner matki i powiedział, że nie mają obowiązku zajmować się naszym dzieckiem. Swoje już zrobiła, wychowała syna i wystarczy.

Kolejnego dnia córką zajęła się nasza przemiła starsza sąsiadka, która od tej pory zaczęła nam regularnie pomagać.

W kolejny miesiącu teściowa zadzwoniła do mojego męża z pretensjami, że nie przysłał na czas pieniędzy, a on odpowiedział, że nie dostanie od niego więcej pieniędzy. Można by pomyśleć, że było to zbyt surowe, bo jest w końcu starszą panią i w dodatku jego matką, ale biorąc pod uwagę to, jak porzuciła własną wnuczkę, było w pełni zasłużone.

Mężczyzna/YouTube @Ploteczki
Mężczyzna/YouTube @Ploteczki
Mężczyzna/YouTube @Ploteczki

Zgadzacie się ze mną?

To też może cię zainteresować: Aleksander Kwaśniewski nie pojawił się na konwencji Lewicy. Były prezydent po raz kolejny trafił do szpitala. Konieczna operacja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny zaskoczył szczerym wyznaniem. Zdradził, kto skłonił go do wyjawienia swojej orientacji. Jego słowa zaskakują

O tym się mówi: Danuta Holecka nie ma powodu do narzekania. Gwiazda TVP może liczyć na ogromne zarobki. Sumy robią wrażenie