Trwa ostatni tydzień kampanii wyborczej. W minioną sobotę odbył się m.in. wiec Lewicy. Jak podaje portal "Super Express", na wydarzeniu miał się pojawić Aleksander Kwaśniewski. Honorowy gość konwencji jednak się nie pojawił. Były prezydent po raz kolejny trafił do szpitala, gdzie przejdzie kolejny zabieg. Na konwencji wyemitowano nagrane wcześniej wystąpienie Kwaśniewskiego.

Aleksander Kwaśniewski po raz kolejny trafił do szpitala

Obserwujący sobotnią konwencję Lewicy dowiedzieli się od rzecznika klubu Marka Kacprzaka, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski po raz kolejny trafił do szpitala, gdzie ma przejść "kolejny zabieg". Były prezydent od lipca bieżącego roku walczy z poważną infekcją bakteryjną kolana.

"Od początku lipca mam kłopot z kolanem. Przy banalnym zabiegu zostało zainfekowane bakterią, więc miałem ropne zapalenie kolana, które wymagało operacji. W ten sposób dwa miesiące walczę o kolano, chodzę o kulach" - powiedział Kwaśniewski w podcaście swojej córki Oli.

W rozmowie z tabloidem Kwaśniewski zdradził, że jest za nim miesiąc intensywnego leczenia różnego rodzaju antybiotykami, które miało pozwolić znaleźć ten, który pozwoli zwalczyć infekcję. Zdradził, że choć nastąpiła lekka poprawa, ale daleko jeszcze do ideału.

Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Kanał Sportowy
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Kanał Sportowy
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Kanał Sportowy

Aleksander Kwaśniewski mówi: "serce mam po lewej stronie"

Aleksander Kwaśniewski, choć nie mógł się pojawić na konwencji osobiście, wsparł polityków Lewicy nagranym wcześniej wystąpieniem. Mówił w nim o tym, że zawsze wspierał Lewicę i nic w tym zakresie się nie zmieniło. "Serce mam po lewej stronie" - zadeklarował były prezydent, dodając, że jak zawsze, tak i tym razem zagłosuje na Lewicę.

Były prezydent podkreślił, że Lewica jest gwarantem tego, że przyszły rząd będzie zabezpieczał prawa kobiet i dbał o rozgraniczenie państwa od kościoła. Kwaśniewski zapewnił, że Lewica przywróci dobry poziom polskiej edukacji i ochrony zdrowia.

Byłemu prezydentowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

To też może cię zainteresować: Aleksander Kwaśniewski opowiedział o problemach ze zdrowiem. "Wyszedłem z kliniki o własnych siłach, a dwie godziny później nie mogłem wstać"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny zaskoczył szczerym wyznaniem. Zdradził, kto skłonił go do wyjawienia swojej orientacji. Jego słowa zaskakują

O tym się mówi: Danuta Holecka nie ma powodu do narzekania. Gwiazda TVP może liczyć na ogromne zarobki. Sumy robią wrażenie