Moja mama ma 80 lat. Mieszka na wsi. Mój tata zmarł dobrych kilka lat temu. Jestem jej jedyną córką. Nie mieszkam z mamą. Mam swoje mieszkanie, własną rodzinę. Żyjemy jak wszystkie normalne rodziny: praca, dom, dzieci. Staram się znaleźć czas na odwiedziny u mamy, choć nie zawsze jest łatwo.

Dawniej było prościej. Braliśmy dzieci i jechaliśmy. Dziś jedziemy kilka razy w miesiącu, bo coraz mniej czasu na wszystko. Myję ją, sprzątam i zostawiam lodówkę pełną produktów. Dobrze zarabiamy z mężem, więc nie chcę, żeby mama sobie czegoś odmówiła, choć oczywiście nie może teraz zjeść wszystkiego.

Seniorka/YouTube @Ploteczki
Seniorka/YouTube @Ploteczki
Seniorka/YouTube @Ploteczki

Moja mama jest zawsze czysta, zadbana. Sąsiad odwiedza ją każdego dnia, zanosi mleko. Matka kategorycznie odmawia przeprowadzki do mnie. Poprosiła nas w tym roku, abyśmy kupili jej drewno na opał na zimę. Tamtej zimy musiałam opiekować się mężem, nie mogłam więc jechać do mamy. Bardzo się o nią martwiłam.

Czasem mama zapomina naładować baterię. Kiedy nie odbiera, bardzo się o nią martwię. Dlatego zdecydowałam się znaleźć kogoś na miejscu, kto zajmie się mamą i będzie do niej przychodziła każdego dnia. Mój mąż doprowadził wodę do domu mojej mamy 5 lat temu, zbudował toaletę, więc warunki mojej mamy są dobre.

I wtedy zaczęli do mnie dzwonić najbliżsi, wszyscy mówili, że nie mam sumienia, że ​​chcę mamę zostawić komuś innemu. Na początku nie zwracałam na to uwagi, ale już na wsi zaczęli mnie pouczać, bo wszyscy wiedzą, jak będzie lepiej dla mnie i mojej mamy. Mówią mi, co mam robić.

Mam już tego dość, będę nadal chodzić do matki. Zabiorę ją do siebie, jeśli będzie taka potrzeba i jeśli będzie chciała.

Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe

Teraz mama ma się dobrze, więc dlaczego ona musi gdzieś wychodzić ze swojego domu? bo ludzie myślą, że tak będzie dla niej lepiej? Ale tak nie jest.

Mama chce mieszkać w jej domu, a ja jestem gotowy zapłacić komuś więcej, żeby ją wyręczał we wszystkim.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mama chciała zostawić wszystko mojej siostrze. Poczułem się urażony i odszedłem. Później życie mocno mnie zaskoczyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander Kwaśniewski opowiedział o problemach ze zdrowiem. "Wyszedłem z kliniki o własnych siłach, a dwie godziny później nie mogłem wstać"

O tym się mówi: Danuta Holecka nie ma powodu do narzekania. Gwiazda TVP może liczyć na ogromne zarobki. Sumy robią wrażenie