Mój tata porzucił moją mamę i mnie, gdy byłam jeszcze mały. Wyprowadziliśmy się do innego miasta, bo matka chciała zacząć życie od nowa. Poznała tam mężczyznę i jak się okazało, w jej życiu zabrakło dla mnie miejsca. Odesłała mnie do dziadka, a sama została z kochankiem.

Obiecała, że będzie nam regularnie wysyłać pieniądze, ale jej obietnica miała bardzo krótki termin ważności. Przestała przesyłać pieniądze już po 8 miesiącach. Po tym, jak całkiem zniknęła z naszego życia, zdałam sobie sprawę, że muszę zadbać o siebie i dziadka.

Kobieta/YouTube @Jasna strona
Kobieta/YouTube @Jasna strona
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Opiekowaliśmy się sobą wzajemnie. To on odkrył mój talent do języków. Starał się, żebym kształciła się w tym kierunku. Zostałam tłumaczką. Zawsze pamiętając słowa dziadka, że ze znajomością języków nigdy nie zginę na świecie.

Perfekcyjnie znałam język angielski i niemiecki. Już jako 26-latka cieszyłam się tytułem najlepszej tłumaczki w mieście. Zaczęłam pracę dla dużej firmy, biorąc udział w negocjacjach. Tak poznałam mojego męża, który jest Anglikiem.

Nie chciałam się przenosić do Anglii i zostawiać dziadka, ale on nie chciał słyszeć, że zrezygnuję z wyjazdu. Regularnie odwiedzaliśmy dziadka nie tylko w wakacje. Oni i mój mąż nie mówili w tym samym języku, ale jakimś cudem udawało im się porozumieć.

Było idealnie, przynajmniej do chwili, kiedy nie zadzwoniła do mnie matka. Dostała mój numer od dziadka. Wiem, że chciał dobrze, dlatego nie byłam na niego zła.

Przyznała, że nie wiedzie jej się najlepiej. Dowiedziała się, że wyszłam za mąż za Anglika i całkiem dobrze mi się wiedzie. Pewnie tylko dlatego się do mnie odezwała, bo pomyślała, że może na tym skorzystać.

Kiedy stwierdziła, że miałam w życiu więcej szczęścia niż ona. Po tych słowach nie miałam innego wyjścia. Zakończyłam połączenie i dodałam jej numer do czarnej listy.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

"Miałam szczęście"? Nie to się nazywa ciężka praca.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mama chciała zostawić wszystko mojej siostrze. Poczułem się urażony i odszedłem. Później życie mocno mnie zaskoczyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander Kwaśniewski opowiedział o problemach ze zdrowiem. "Wyszedłem z kliniki o własnych siłach, a dwie godziny później nie mogłem wstać"

O tym się mówi: Danuta Holecka nie ma powodu do narzekania. Gwiazda TVP może liczyć na ogromne zarobki. Sumy robią wrażenie