Jak przypomina portal "Super Express", 5 października minie 9 rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Uwielbiana przez widzów aktorka zmarła w wieku 35 lat po walce z nowotworem trzustki. Jej odejście poruszyło i nadal porusza wiele osób, o czy wymownie świadczy widok mogiły Anny Przybylskiej. Na grobie płoną znicze, nie brakuje też świeżych kwiatów.

To już 9 lat od śmierci Anny Przybylskiej

Anna Przybylska w 2013 roku usłyszała porażającą diagnozę. Okazało się, że aktorka zmaga się z rakiem trzustki. Pierwsze objawy choroby były dość nieoczywiste, co utrudniało szybki postawienie diagnozy. Aktorka nie tylko borykała się z bólami brzucha i pleców, ale także z depresją, utratą wagi i towarzyszącym jej zmęczeniem.

W końcu badania wykazały, że w trzustce artystki pojawił się guz. Początkowo zakładano, że zmiana ma charakter łagodny, ale w trakcie zabiegu operacyjnego okazało się, że to nowotwór złośliwy. Anna Przybylska przez 18 miesięcy walczyła o życie, ale ostatecznie jej serce zatrzymało się 5 października 2014 roku w Gdyni.

Tak dziś wygląda grób Anny Przybylskiej!

Anna Przybylska zmarła w swoim domu w Gdyni. Do końca była przy niej jej mama, Krystyna Przybylska.

"Miała cichy oddech niewinnego, bezradnego dziecka. Dwie łzy spłynęły jej po policzku. I w końcu widzę, że wzięła ostatni oddech" - tak pani Krystyna opisywała ostatnie chwile swojej córki.

Mama aktorki odwiedza jej grób tak często, jak tylko może. Dba o to, żeby na grobie Ani Przybylskiej paliły się zawsze znicze, składa na nim kwiaty. Na jednym ze zniczy znajduje się napis "Kochanej córce".

Grób Anny Przybylskiej/YouTube @Superstikus

Którą z ról Anny Przybylskiej zapamiętaliście najbardziej?

To też może cię zainteresować: Tak Annę Przybylską wspominają jej dzieci. Słowa najmłodszego syna aktorki poruszą każdego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wróciły plotki na temat Alicji Bachledy-Curuś i Sebastiana Kulczyka. Co łączy tę dwójkę

O tym się mówi: Karol i Laura ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" potwierdzili to, o czym plotkowano od dawna. "Tak powinno być od samego początku"