Jak informuje portal "Goniec", 33-letnia Natasha Japhet trafiła do szpitala, gdzie miała przejść rutynowy zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. Niespodziewanie w trakcie zabiegu kobieta wybudziła się z narkozy.

Operowana pacjentka wybudziła się w trakcie operacji!

We wtorek 19 września 33-letnia Natasha Japhet przechodziła operację usunięcia pęcherzyka żółciowego. Był to zabieg planowany. Niestety w trakcie jego przeprowadzania doszło do niespodziewanych komplikacji. Pacjentka wybudziła się z narkozy.

"Obudziłam się podczas operacji. Byłam świadoma i słyszałam głosy wokół proszące o aparat. [...] Wokół mnie rozległy się głosy i wtedy usłyszałam: "O mój Boże, ona się obudziła. Zrób coś" - relacjonowała wydarzenia 33-latka.

Kobieta mocno przeżywa całe wydarzenie i jak przyznaje, ma poważne problemy ze snem. Zasypiając, ma napady lęku, w trakcie, których ma wrażenie, że nie jest w stanie oddychać.

Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System
Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System
Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System

Narokaza świadoma, jak często się zdarza

Jak się okazuje, Natasha Japhet doświadczyła najprawdopodobniej zjawiska nazywanego "narkozą świadomą" lub "niezamierzoną świadomością śródoperacyjną". Statystyki wskazują, że tego rodzaju incydenty nie zdarzają się szczególnie często i dotykają 1 osobę na 19600 pacjentów operowanych w znieczuleniu ogólnym.

Nieco częściej dochodzi do "niezamierzonej świadomości śródoperacyjnej" w przypadku lżejszej narkozy, jakiej poddawane są kobiety w trakcie cesarskiego cięcia. Tu świadomość odzyskuje 1 na 670 pacjentek.

Szpital/YouTube @ ciechtivi1
Szpital/YouTube @ ciechtivi1
Szpital/YouTube @ ciechtivi1

Doświadczyliście czegoś podobnego?

To też może cię zainteresować: Niezwykle szczerze wyznanie Przemysława Salety o chorobie córki. Tego po sportowcu nikt się nie spodziewał. Nie traci nadziei na jej powrót do zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Emocje wzięły górę. Doszło do karczemnej awantury w studiu Polsatu. Prowadzący program musiał stanowczo zareagować

O tym się mówi: Powalająca sytuacja w „Sprawie dla reportera”. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Bohater programu oskarżony o kuriozalną rzecz. Co się stało