Jak przypomina portal "Super Express", zachowanie bieli firanek jest sporym wyzwaniem. Tkaniny z czasem szarzeją lub żółkną, co ma związek choćby z osadzaniem się na materiale kurzu, smogu, tłuszczu i innych zabrudzeń. Aby zachować biel firan, wystarczy wsypać do pralki 1/2 szklanki tego produktu i włączyć pranie. Z tego patentu korzysta coraz więcej osób.

Patent na białe firany

Firany pozostają najchętniej wybieraną przez Polaków ozdobą okien. Białe firanki z czasem jednak tracą swój kolor, szarzejąc lub żółknąć. Wiąże się to z osiadaniem na tkaninie brudu, kurzu, tłuszczu i różnego rodzaju zabrudzeń zarówno z wnętrza mieszkania, jak i z zewnątrz. Jak dbać o firanki, żeby były śnieżnobiałe?

Odpowiedź wydaje się prosta, należy je regularnie prać. Oprócz proszku do szuflady pralki warto dodać do bębna pralki pół szklanki sody oczyszczonej. Prać zgodnie z instrukcją widniejącą na firankach.

Soda zadziała, jak wybielacz, a będzie rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekologicznym niż środki dostępne na sklepowych półkach.

Firany/YouTube @magdalena24- Firany, Zasłony
Firany/YouTube @magdalena24- Firany, Zasłony
Firany/YouTube @magdalena24- Firany, Zasłony

Gdy firanki są bardzo zabrudzone

Zdarza się, że czasem firanki są tak zszarzałe lub pożółkłe, że samo pranie może nie wystarczyć. W takich przypadkach warto wcześniej namoczyć firanki. Wystarczy napełnić wannę lub miskę ciepłą wodą i dodać do niej torebkę kwasu cytrynowego i kilka kropel płynu do naczyń.

Następnie wkładamy zabrudzone firanki i namaczamy przez 30 minut. Po upływie tego czasu należy je wyprać w pralce, przestrzegając wszystkich zaleceń producenta.

Firany/YouTube @GADAMY TV
Firany/YouTube @GADAMY TV
Firany/YouTube @GADAMY TV

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na pranie firan?

To też może cię zainteresować: Fani zastanawiają się, gdzie spoczęło ciało Mateusza Murańskiego. Odpowiedź jego dziewczyny wywołało spore zamieszanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marta Kubacka zamieściła w sieci poruszające nagranie. Tak wygląda dziś jej życie. Internauci życzą żonie skoczka dużo zdrowia

O tym się mówi: Anna Lewandowska postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie. "Będziemy świadkami prania przeróżnych brudów". O co dokładnie chodzi