18 września 2023 roku miał być dniem, który wielbiciele Jerzego Połomskiego od dawna czekali z niecierpliwością. Legendarny piosenkarz kończyłby wówczas równo 90 lat. Niestety, los sprawił, że nie dożył tego wyjątkowego jubileuszu. Pożegnanie Jerzego Połomskiego, które zgromadziło tłumy ludzi, stało się również okazją do ujawnienia pewnych tajemnic z życia artysty. Choć wiele z nich krążyło w kuluarach, to dopiero w dniu jego pogrzebu, zaprzyjaźniony z wieloma artystami ksiądz Andrzej Luter podzielił się pewnym niezwykłym faktem związanym z zmarłym artyście.

Jerzy Połomski - Niewątpliwy Talent i Tajemnicza Osobowość

Jerzy Połomski był nie tylko niezapomnianym piosenkarzem, ale również osobą pełną tajemnic. Jego prawdziwe nazwisko brzmiało Pająk, a nosił charakterystyczną perukę. Pomimo popularności i wielu fanów, Jerzy Połomski nigdy nie zawarł związku małżeńskiego i nie pozostawił potomstwa. Spekulowano nawet, że artysta mógł być gejem, co potwierdzają niektórzy, jak pisarz Sławomir Koper.

Jednak to, co naprawdę poruszyło opinię publiczną, to fakt, że Jerzy Połomski zmarł niemal 10 miesięcy przed swoimi 90 urodzinami. Violetta Lewandowska, jego menedżerka, ujawniła, że lekarze toczyli zaciętą walkę o życie artysty do ostatnich chwil. Półtora roku przed śmiercią Połomski przeprowadził się do domu opieki w Skolimowie, gdzie spędził swoje ostatnie dni przed hospitalizacją i śmiercią.

Niezwykła Wiara Jerzego Połomskiego

Podczas uroczystości pogrzebowych, które zgromadziły wielu przyjaciół i fanów artysty, towarzyszący mu duszpasterz, ksiądz Andrzej Luter, ujawnił fakt, który przeważnie pozostawał w cieniu - wielką wiarę Jerzego Połomskiego. Ksiądz Luter podkreślił, że artysta był człowiekiem głębokiej religijności i praktykującym katolikiem. Każdej niedzieli Połomski odwiedzał kościół na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

To odkrycie rzuciło nowe światło na życie artysty, który, mimo sławy i sukcesów, pozostał wierny swoim przekonaniom i nieustannie pielęgnował swoją wiarę. To tajemne połączenie między wielką muzyką a wiarą może tłumaczyć nie tylko jego twórczy wkład, ale także siłę, która pozwoliła mu przetrwać wiele trudności w życiu.

Pożegnanie Jerzego Połomskiego stało się okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności za jego artystyczną twórczość oraz osobowość. Krzysztof Szuster, prezes Związku Artystów Scen Polskich, podkreślił znaczenie roli, jaką Jerzy Połomski odegrał jako ambasador domu artysty w Skolimowie i jako przyjaciel wielu innych artystów.

Jerzy Połomski, znany z niezapomnianych przebojów takich jak "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa," pozostawił po sobie trwały ślad w historii polskiej muzyki. Jego tajemnice i niezwykła wiara są dziedzictwem, które będziemy pamiętać i celebrować przez wiele lat.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja mama postanowiła zamieszkać w domu opieki. Nadal trudno mi uwierzyć, co to miejsce z nią zrobiło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To nie był najlepszy dzień Krzysztofa Skórzyńskiego. Dziennikarz zaliczał wpadkę za wpadką