14 lat to sporo czasu, a jednak w światku polskiej siatkówki te dwie daty, 2009 i 2023 rok, są zapisane złotymi literami. To wtedy nasi siatkarze triumfowali na mistrzostwach Europy, a Aleksander Śliwka, zastępca kapitana polskiej reprezentacji, był jednym z tych, którzy przyczynili się do tego niezwykłego sukcesu, informuje Goniec.

Złoty medal ME dla Polski to zasługa całego zespołu, ale to Śliwka postanowił uczynić ten moment wyjątkowym. Tuż po zdobyciu złota, w euforii chwili, udzielił wywiadu telewizji Polsat i zadedykował ten triumf jednej, szczególnej osobie.

14 lat to czas, który pozwolił naszej reprezentacji przekształcić się, ewoluować i stać się siatkarską potęgą. Mecz z Włochami, zakończony wynikiem 3:0 na naszą korzyść, to dowód na to, że polscy siatkarze są w szczytowej formie i potrafią zdobywać złoto w wielkim stylu.

Aleksander Śliwka, który odegrał ważną rolę na boisku i poza nim jako zastępca kapitana, nie tylko podziękował za ten sukces całej drużynie, ale także uczynił go wyjątkowym przez swoją dedykację. Wszyscy byli zaintrygowani, co takiego sprawiło, że postanowił zadedykować medal mistrzowski.

W rozmowie po meczu wyznał, że ta wygrana ma dla nich wyjątkowe znaczenie, ponieważ przypadła na rocznicę śmierci Arka Gołasia, byłego zawodnika reprezentacji Polski. Być może to duchowe wsparcie z góry pomogło im osiągnąć ten wspaniały sukces.

Śliwka podkreślił również wszechstronność drużyny, która potrafi grać na różne sposoby, co sprawia, że są trudni do rozszyfrowania przez przeciwników.

Choć zdobywanie złotego medalu na mistrzostwach Europy to już wielki sukces, przed polskimi siatkarzami jeszcze jeden ważny turniej w tym sezonie reprezentacyjnym, a mianowicie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Biało-Czerwoni nadal mają wiele do udowodnienia i są gotowi podjąć wyzwanie na drodze do kolejnych triumfów.

To też może cię zainteresować: Uważaj na pasożyty w kurczaku: oto, które części lepiej wykluczyć z rosołu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edyta Górniak przerwała milczenie. Zdradziła, jak się czuje