Ksiądz Michał Woźnicki, znany ze swoich kontrowersyjnych opinii i wystąpień publicznych, ponownie wpadł w centrum uwagi. Tym razem jego obelżywe słowa skierowane zostały w stronę kobiet, szczególnie tych, które według niego nieodpowiednio ubierają się na mszę świętą, informuje Goniec.

Ksiądz Woźnicki, który już wcześniej zasłynął swoimi obraźliwymi uwagami na temat różnych grup społecznych, w tym społeczności żydowskiej, wygłosił kontrowersyjne kazanie, w którym skrytykował kobiety za sposób ubierania się na nabożeństwa.

W swoim kazaniu ksiądz Woźnicki stwierdził, że kobiety idące na mszę świętą powinny ubierać się tak, by nie było widać "zero... seksu". Wskazał na potrzebę szacunku, dyscypliny i powagi wobec Boga oraz podkreślił, że ubranie na mszę nie powinno podobać się drugiej osobie, lecz tylko Bogu.

Kapłan podniósł także kontrowersję w związku z zapachami kobiet, które stosują perfumy na mszę. W swoim wystąpieniu skrytykował te osoby, które jego zdaniem wydzielają "niewłaściwe" zapachy.

Ksiądz Michał Woźnicki zyskał w przeszłości reputację duchownego kontrowersyjnego, a jego wypowiedzi i postawy doprowadziły do wydalenia go ze zgromadzenia salezjanów oraz relacji z domu zakonnego.

Należy jednak pamiętać, że opinie i postawy księdza Woźnickiego nie odzwierciedlają stanowiska całego Kościoła Katolickiego. W marcu tego roku Watykan oskarżył go o herezje i schizmę, ponieważ nie uznał papieża Franciszka. Wspólnota kościelna podejmuje działania w celu odsunięcia go od sprawowania rytuałów i ceremonii religijnych.

To też może cię zainteresować: Kolejny skandal wokół kosztów ostatniego pożegnania. Głos w sprawie zabiera ksiądz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Emerytura miała być dla mnie czasem spokoju i wypoczynku. Jednak moja matka nie chce iść do domu opieki