Jerzy Połomski (†89 l.) – nazwisko, które na zawsze zapadło w pamięci miłośników polskiej muzyki rozrywkowej. 18 września miałby świętować swoje 90. urodziny, ale niestety nie dane było mu osiągnąć tego pięknego wieku. Choć minęły lata od jego odejścia, to wciąż pozostaje niezapomniany, a jego życie pełne jest tajemnic, które wciąż budzą ciekawość opinii publicznej, pisze Super Express.

Jerzy Połomski a Jerzy Pająk: pseudonim, który zmienił wszystko

Artysta znany powszechnie jako Jerzy Połomski nie zawsze nosił to nazwisko. Na świat przyszedł jako Jerzy Pająk. Tajemnica zmiany pseudonimu scenicznego jest fascynująca i ma swoją niezwykłą historię. Zmiana ta miała miejsce już w trakcie studiów na wydziale estradowym warszawskiej PWST, kiedy to wykładowca Ludwik Sempoliński (†82 l.) zasugerował młodemu artyście, że warto przyjąć bardziej dostojny i światowy pseudonim. Ostatecznie wybór padł na "Połomski", a geneza tego nazwiska jest jeszcze bardziej interesująca. Jerzy Połomski znalazł je w niecodziennym źródle - w artykule "Humor z zeszytów szkolnych" w "Przekroju". Przeczytał tam historię ucznia, który zamiast "Uniwersał połaniecki" użył terminu "Uniwersał połomski". To nieporozumienie prawnicze z czasów Tadeusza Kościuszki spodobało się artyście na tyle, że postanowił przyjąć to nazwisko i zastąpić nim swoje rodowe nazwisko Pająk. To właśnie od tego momentu narodziła się legenda Jerzego Połomskiego.

Tajemnica bujnych włosów

Intrygującym aspektem osobowości Jerzego Połomskiego była jego charakterystyczna fryzura. Plotki o tym, że wokalista nosi perukę krążyły latami, ale mało kto odważył się zapytać go o ten tajemniczy element jego stylizacji. Po blisko sześćdziesięciu latach na scenie, artysta wreszcie ujawnił sekret swoich włosów, który przez lata budził wiele spekulacji. W rozmowie z "Super Expressem" wyznał, że ludzie mówili, że ma perukę na głowie i że nie można go traktować poważnie z powodu tego dodatku do jego wyglądu. Jednak sam Połomski przyznał, że nosił perukę, aby lepiej pasować do ról amantów, którymi często się wcielał na scenie. Dodając, że nie robiło mu to różnicy i teraz, po latach, dzieli się tą tajemnicą z fanami.

Orientacja seksualna Jerzego Połomskiego: tajemnica zachowana przez całe życie

Kolejną tajemnicą, która otaczała Jerzego Połomskiego, była jego orientacja seksualna. Artysta nigdy publicznie nie odniósł się do żadnych insynuacji ani nie ujawnił swojej preferencji seksualnych. W tej kwestii był niezwykle skryty, co tylko podsycało plotki i spekulacje. Przez lata krążyły różne doniesienia o jego rzekomych związkach, ale Połomski zachował milczenie w tej sprawie. Przyjaźń z Edytą Wojtczak, znaną spikerką czasów PRL, była często przedstawiana jako coś więcej niż przyjaźń, ale sam Jerzy Połomski zawsze pozostawał w tej sprawie dyskretny. To, co pozostawił po sobie w tej kwestii, to głęboka tajemnica.

Ostatnie lata życia

Ostatnie lata życia Jerzego Połomskiego były trudne. Spędził je w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, borykając się z problemami zdrowotnymi, zwłaszcza z infekcją, która osłabiła jego organizm. Zmarł 14 listopada 2022 roku, zabierając ze sobą wiele tajemnic. Pochowano go w Alei Zasłużonych na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie spoczywa obok innych wybitnych postaci kultury.

Jerzy Połomski pozostawił po sobie nie tylko tajemnice, ale także niezapomniane przeboje, które wciąż cieszą się popularnością. Jego osobowość i twórczość na zawsze zostaną w pamięci Polaków jako niezwykła i niepowtarzalna część historii polskiej muzyki rozrywkowej.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Synowa pokazała swoje prawdziwe oblicze. Nie wiem, jak mogła zachować się tak na pogrzebie własnej matki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fanów programu "Rolnik szuka żony" czeka niemiła niespodzianka. Nie wszystkim przypadnie to do gustu